Veľký plážový event na Klačne

Veľký plážový event na Klačne

RedakciaŠport18.8.2022

Už zajtra (19. augusta) sa začne siedmy turnaj majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, série Nike Summer Beach Tour, z toho piaty kategórie „A“ v areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno.

Vzhľadom na vysoký záujem, musela byť do programu zaradená aj kvalifikácia. V nej sa, od 13. hod., predstaví šesť mužských a štyri ženské dvojice,“ informoval nás riaditeľ podujatia a šéf poriadajúceho Beachvollejball clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Sobota a nedeľa bude patriť havnej súťaži. Prvý deň je začiatok naplánovaný na 8. hod., pričom pôjde o celodenný maratón a nedeľný program by volejbalisti mali otvoriť o deviatej hodine. Začiatok ženského finále je stanovený na 14. hod a mužského o 14:50 hod. Samozrejme, ešte s programom môže zatriasť počasie. „V hlavnej súťaži sa predstaví šestnásť mužských a šestnásť ženských tímov, na čele s republikovou špičkou. U mužov sú najvyššie nasadení Ľuboš Nemec a Marek Jány, ktorí pred pár dňami na podujatí svetovej série v Budapešti obsadili vynikajúce 5. miesto. Medzi ženami z pozície ´jednotky´ nastúpia Eva Eleková a Kristína Harmanová. Náš klub bude reprezentovať mladá bratská dvojica Jonáš a Marián Janovcovci, ktorým sme ako organizátori udelili divokú kartu. V hlavnej súťaži sa predstaví i ďalší Ružomberčan, hoci žijúci v Bratislave Stanislav Novák, ktorí spolu s Jakubom Ňaňom, sú nasadení ako siedmi,“ pokračoval hlavný hostiteľ.

Tri pieskové ihriská na Klačne v roku 2019 prvý raz boli súčasťou republikového šampionátu, vtedy išlo o „béčkový“ turnaj. Vlani už tu bol podnik najvyššieho levelu. „Je to veľká zodpovednosť, no zároveň ohromná výzva. Všetci sa tešíme, že v akcii zase uvidíme naše najlepšie dvojice. Tentoraz už budú mať k dispozícii aj klasické šatne, ktoré sa nám podarilo dokončiť. Na vedľajšej betónovej ploche zase bude rozmanitá ponuka, vrátane občerstvenia, pre divákov,“ doplnil Tomáš Varga, ktorý od svojho nástupu do funkcie, opäť naplno rozprúdil plážový tep na miestnych vždy skvele pripravených pieskových kurtoch.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia