Veľký sviatok koženej vo Švošove

Veľký sviatok "koženej" vo Švošove

RedakciaŠport4.9.2018

V stredu dohrávanom zápase 3. kola Slovnaft Cupu futbalisti OŠK Švošov o 16:30 hod. nastúpia proti účastníkovi najvyššej súťaže AS Trenčín.

K nováčikovi V. ligy zavíta mužstvo, ktoré uplynulý týždeň bojovalo s cyperským AEK Larnaka o postup do skupinovej fázy Európskej ligy a pred tým z pohárovej súťaže „vylialo“ Feyennord Rotterdam. „Všetci sa na tento zápas ohromne tešíme, pre chlapcov je to mimoriadna výzva. Možno už nikdy v živote si proti takémuto mužstvu nezahrajú. Aj tí, ktorí mali menšie zranenia a v nedeľu v ´majstráku´ Chlebniciach nehrali, hlásia sa mi, že sú už zdravotne fit,“ povedal pre náš portál jeden z dvoch švošovských trénerov Peter Cárach.

Štadiónik OŠK určite bude praskať vo švíkoch. „Je to udalosť pre celú dedinu i okolie. Nestíham dvíhať telefón, čo sa ľudia pýtajú, či ešte sú lístky. Očakávame okolo 1000-1200 divákov. Samozrejme, budú sa musieť aj potlačiť. Keďže okrem malej tribúnky, sú iba miesta okolo zábradlia, rátame, že na sledovanie zápasu využijú aj svah pri ´štreke´. Na ihrisku nebudú chýbať stánky s občerstvením, bude sa grilovať i variť guláš,“ pripojil Peter Cárach.

V 2. kole Slovenského pohára Švošov postúpil cez Žabokreky, na strely zo značky pokutového kopu, keď v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo remízou 1:1.

Víťaz duelu Švošov – Trenčín v 4. kole zavíta do Liptovskej Štiavnice.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia