Veľký tréningový debut futbalových nádejí

Veľký tréningový debut futbalových nádejí

RedakciaŠport23.9.2020

V utorok (22. septembra) jeden, dnes dva a zajtra ešte dopoludnia posledný tréning s A mužstvom MFK Ružomberok absolvujú traja hráči z tamojšej kategórie U 19 – Jakub Rakyta, Dominik Caltík a Adrián Macejko.

Nie je to žiadny priekopnícky nápad, takáto filozofia ma napadla už v roku v 2013, keď som robil pri prvom mužstve asistenta trénerovi Jozefovi Vukušičovi a tiež sme nemali ´B´ tím,“ objasňoval svoj krok šéf realizačného tímu ružomberského „áčka“ Ján Haspra.

Momentálne to bola táto trojica, ešte len 17 – ročných mladíkov, no kouč fortunaligistu avizuje otvoriť dvere na „hlavnej“ kabíne i viacerým dorasteneckým talentom. „Už teraz by bol s nami aj ďalší veľmi perspektívny futbalista Tomáš Kubík, lenže je zranený, tak si musí počkať. Medzi staršími dorastencami je však niekoľko kvalitných futbalistov,“ pokračoval J. Haspra, ktorý dobre vie, prečo takto koná. „Myslím si, že aj pre súčasnú modernú generáciu chalanov, je posun, čo len do tréningového procesu A mužstva ohromnou motiváciou. Všetci traja hráči na začiatku boli tak správne, jemne hanbliví, ale aj to sa mi na nich páčilo,“ pripojil J. Haspra.

Tínedžeri si prvé dotyky s „veľkou“ kabínou užili. „Je to super pocit, keď 17 – ročný chalan ´maká´ na tréningu, ako rovný s rovným s ´áčkármi´, hoci rešpekt a nemalý, určite bol,“ priznal pre náš portál nádejný útočník Adrián Macejko. „V pondelok prišiel na tréning ´devätnástky´ pán Haspra a oznámil nám, že na druhý deň o pol deviatej ráno, sa máme hlásiť u neho na východnej tribúne. Netajím, išlo o veľké prekvapenie, nikto z nás s takouto správou nerátal. Bol to veľký skok, no doterajšie spoločné tréningy sme si plne užili. Všetko bolo bez problémov, na druhej strane štadióna nás prijal skvelý kolektív,“ dodal uveličený Macejko.

V piatok sa trojica vráti k trénerovi U 19 Vladimírovi Veselému na predzápasový tréning pred sobotňajším "majstrákom" v Bratislave proti Slovanu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia