Veľmi pekné zápisy stolného tenistu J. Holubčíka na sveťáku

Veľmi pekné "zápisy" stolného tenistu J. Holubčíka na "sveťáku"

Ján SvrčekŠport2.6.2023

Na stolnotenisovom turnaji svetovej série WTT Youth Contender v českom Havířove v krásnej hale Národného tréningového centra, za účasti reprezentantov z 24 krajín, sa Jakub Holubčík (ŠKST Ružomberok) v kategórii U 15, prebojoval medzi šestnásť najlepších hráčov.

Náš reprezentant, v konkurencii deväťdesiatich mládežníkov, najprv ovládol základnú skupinu, keď na jeho rakete zostali Fabian Rinderer (Nemecko), Jakub Kabelka (ČR) a Wojciech Szymczak (Poľsko). Potom v „šesťdesiatštvorke“ vyradil Poliaka Jakuba Nadolného (3:0) a v „tridsaťdvojke“ Francúza Noaha Vitela (3:0). V osemfinále Holubčík prehral s Talianom Danilom Fasom 0:3.

Ružomberčan si zahral, a veľmi zdarne, aj vo vyššej kategórii, do 17 rokov, kde sa zišlo 110 stolných tenistov. Vďaka druhej priečke v skupine postúpil do prvého vyraďovacieho kola, kde mu cestu do „tridsaťdvojky“ zahatal Japonec Watanabe (1:3).

„Som spokojný s oboma súťažami, smelo môžem povedať, že ide o nadpriemerné výsledky. Takže celý turnaj, ktorý Česi zorganizovali na vysokej úrovni, bol v mojom prípade maximálne vydarený. V ´pätnástke´ mal som taký sen, dostať sa do ´šestnástky´ a napokon to aj vyšlo. Ďalej ma stopol Danilo Faso. Ten sa veru ťažko poráža,“ uviedol študent Osemročného gymnázia v Dolnom Kubíne, pre ktorého to bol druhý najúspešnejší „podnik“ WTT Youth Contender, po lanskom štvrťfinále, takisto v U 15, v Katare.

Zverenca trénera Martina Budiaka ešte čaká vrchol sezóny 2022/2023. „V júli budem štartovať na majstrovstvách Európy v poľských Gliwiciach, takže naďalej pokračujem v dvojfázovej príprave. Veru, super by bolo aj tam dosiahnuť na top ´šestnástku´. Samozrejme, chcem sa čo najlepšie nachystať,“ doložil Jakub Holubčík, aj s jeho známou skromnosťou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia