Vianočný turnaj najmladšej hokejovej zmeny

Vianočný turnaj najmladšej hokejovej zmeny

RedakciaŠport27.12.2022

Po covidovej pauze Mestský hokejový klub Ružomberok opäť „oprášil“ z minulosti svoj tradičný Christmas Cup. Turnaj na Zimnom štadióne S. Mikitu sa uskutoční zajtra a vo štvrtok (28. a 29. decembra).

Kým predtým išlo o „stretávku“ niektorých zo žiackych kategórií, teraz si to medzi sebou rozdajú prípravkári (spolu 12 družstiev) zo štvrtých ročníkov základných škôl. „Rozhodli sme sa náš turnaj urobiť pre týchto malých adeptov hokeja. Ide o kategóriu, ktorá budúci rok už bude hrať žiacke súťaže. Takže je to pre nich už svojim spôsobom príprava na ďalšiu sezónu. Nový je aj hrací systém. Mantinel rozdelí ľadovú plochu na dve ihriská. Hrá sa však normálne na dĺžku, nie na šírku,“ uviedol manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Ružomberský klub bude mať medzi sviatkami v akcii aj ďalšie dva svoje tímy. „Naši šiestaci sú od dnes na turnaji Orava Skipark Cup v Dolnom Kubíne, ktorý potrvá do štvrtku a 29. decembra odchádzajú starší žiaci, deviataci na dvojdňový Vianočný turnaj do Levíc,“ doplnil P. Matejka.

Účastníci turnaja – A skupina: MHK Ružomberok, Vlci Žilina – žltí, HK ŠKP Poprad – bieli, HK Dukla Trenčín – žltí, HK Spartak Dubnica, HC Slovan Bratislava – bieli, B skupina: MHK Dolný Kubín, Vlci Žilina – zelení, HK ŠKP Poprad – modrí, MHK Dukla Trenčín – bordoví, HK Trnava, HC Slovan Bratislava – modrí.

Prvé zápasy majú zajtra úvodné buly o 8. hod. a záverečné vyhodnotenie podujatia je vo štvrtok naplánované na 14:45 hod. Spolu družstvá odohrajú 40 duelov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia