Vicemajster Európy pôsobil dva roky na ružomberskej adrese

Vicemajster Európy pôsobil dva roky na ružomberskej adrese

RedakciaŠport19.7.2022

Vynikajúci úspech na mládežníckych majstrovstvách Európy v stolnom tenise v Belehrade dosiahol Samuel Arpáš, ktorý v predchádzajúcich dvoch sezónach bol hráčom ŠKST Ružomberok a teraz pokračuje v hráčskej kariére vo Francúzsku. Slovenský reprezentant v srbskej metropole medzi kadetmi získal striebro v „singli“ a bronzovú medailu vo štvorhre s Maďarom Leiom Balázsom.

Ešte pred pár týždňami člen ŠKST Ružomberok v semifinále dvojhry zdolal Rakúšana Julianovi Rzihauscheka 4:2 a vo finále zostal na rakete Francúca Cotona – 3:4, keď viedol 2:0 i 3:1 na sety. V mixe Arpáš, ktorého v „nároďáku“ vedie ešte donedávna tiež šéftréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda, s Nemkou Neumanovou skončili vo štvrťfinále.

Určite aj Ružomberokb má zásluhu na výnimočných výsledkoch tohto mladého hráča. Veľký podiel predovšetkým Dalibor Jahoda, že ho k nám ´došikoval“. Vtedy si ho zobral ako siedmeho hráča republikového rebríčka. Nuž a podarilo sa mu Sama vypiplať aj na svetovú jednotku. Klobúk dole, bola to naozaj super práca. Zároveň treba povedať, že ide o talent, ktorý sa rodí azda raz za dvadsať rokov. Myslím, že tento úspech určite patrí aj nášmu klubu. Tu získaval tiež cenné dospelácke ostrohy v extralige,“ povedal pre náš portál čestný prezident ŠKST Ružomberok Marián Bystričan.

Jakub Holubčík z ružomberského klubu sa v dvojhre najprv preklisnil do hlavnej súťaže medzi 128 najlepších hráčov na kontinente a potom skončil v „šesťdesiatštvorke“, keď podľahol neskoršiemu európskemu šampiónovi Julianovi Rzihauschekovi – 1:4. Vo štvorhre s Dánom Lase Flay Kristensenom sa prebojovali medzi 32 najlepších dvojíc.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia