VIDEO: J. Haríň, ktorý bol nerozlučne spätý s ružomberským športom, má pamätnú tabuľku na štadióne

VIDEO: J. Haríň, ktorý bol nerozlučne spätý s ružomberským športom, má pamätnú tabuľku na štadióne

RedakciaŠport12.12.2021

Necelú hodinku pred včerajším fortunaligovým duelom MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce (1:1) bola na stene východnej tribúny štadióna pod Čebraťom odhalená pamätná tabuľa Jurajovi Haríňovi, ktorý nás navždy opustil 2. júla 2021, necelé dva mesiace po tom, čo dovŕšil 48 rokov.

Na pietnom akte, ktorý bol veľmi dôstojnou spomienkou na jedného zo zakladateľov fanklubu Concordia 1906 a veľkého priaznivca športu v centre dolného Liptova, sa zúčastnil aj majoritný majiteľ ružomberskej futbalovej „akciovky“ Milan Fiľo. Práve z iniciatívy tohto muža bola pamätná tabuľa osadená vo futbalovom stánku fortunaligistu, pri sektore G, kde sa počas domácich zápasov schádza Concordia.

Budú to už aj tri desaťročia, čo poznám rodinu Haríňovcov. S Tónkom, ockom Juraja, nás spája veľmi pekný osobný vzťah. Nie je to však len o tom. Odhalenie tejto tabule beriem aj ako prejav športovej kultúry. Za Jurajov celoživotný vklad v prospech ružomberského športu,“ uviedol M. Fiľo.

Veľmi ťažko sa hľadali slová otcovi Antonovi Haríňovi, ktorý čo nevidieť sa zaradí medzi osemdesiatnikov. „Je to strašné, keď syn predbehne rodičov. V týchto veciach by sa to nemalo stávať. Je veľa smútku v našej rodine. Za celú by som sa však chcel poďakovať pánovi Milanovi Fiľovi, ktorý prišiel s nápadom pamätnej tabule. Netajím, o všetkých synových aktivitách sme ani nevedeli, o niektorých sa rodina dozvedela, až z publikovaných materiálov, keď prehral boj so zákernou chorobou,“ prihovoril sa k prítomným A. Haríň.

Svojho kolegu a priateľa si prišli uctiť aj zástupcovia ružomberského fanklubu. „Jurko nám všetkým veľmi chýba. Doslova ako brat. Bol to človek s jasnou víziou a za ňou aj kráčal. Teraz, keď sú hľadiská štadiónov zatvorené, ešte viac cítiť jeho odchod z tohto sveta. Keby bol s nami, určite by sme takéto ťažké obdobie pre fanúšikov, znášali oveľa ľahšie. Pri tejto príležitosti chcem sa poďakovať rodine Haríňovcom, s ktorou sme spolu dávali dokopy návrh tabule. A takisto pánovi Fiľovi,“ vystúpil za Concordiu 1906 Matej Mudička.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia