Víkend so žiackymi oblúkmi v ružomberskom lyžiarskom stredisku

Víkend so žiackymi oblúkmi v ružomberskom lyžiarskom stredisku

RedakciaŠport1.2.2023

V sobotu a v nedeľu (4. a 5. februára) sa na Málinom Brde uskutoční 4. kolo Pohára Zväzu slovenského lyžovania v alpských disciplínach mladšieho a staršieho žiactva.

Mali sme obavy, či nám snehové podmienky dovolia túto ´pohárovku´ pripraviť. Definitíva padla až teraz v pondelok večer. Počasie umožnilo dofúkať technický sneh a pripadol aj prírodný. Tradičného Ružomberského medvedíka predžiakov, ktorého 27. ročník bol naplánovaný na 22. januára 2023, sme tentoraz museli odriecť. Lyžovať sa síce na Málinom Brde dalo, ale nie pretekať. Do podložky, ktorá nebola dostatočná, by sme ani tyče nemohli zavŕtať,“ povedal pre náš portál predseda hostiteľského Lyžiarskeho klubu Ružomberok a riaditeľ víkendových pretekov Peter Stano.

V ružomberskom skiparku sa očakáva cez dvesto mladých zjazdárov zo všetkých kútov republiky. Medzi nimi bude aj domáca desiatka. Význam podujatia znásobuje tiež fakt, že pôjde o nominačné preteky na FIS Children 2023 do slovinskej Škofja Loky.

V sobotu je na programe, od 8:45 hod., slalom. Najprv sa predstavia mladšie žiačky a mladší žiaci a potom prídu na rad dve kolá starších žiačok a starších žiakov. Nedeľňajší obrovský slalom sa začína o 8:30 hod. Všetky kategórie, začínajú staršie žiačky, čakajú po dve kolá.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia