Virtuálna RBL začala odsýpať

Virtuálna RBL začala odsýpať

RedakciaŠport24.11.2020

Už celý november Ružomberská bežecká liga (RBL) 2020 pokračuje vo všetkých kategóriách vo virtuálnom formáte.

Trasy sú rozdelené do dvoch skupín „A“ (od najmladšieho žiactva po mužov, ženy, vrátane hobíkov, veteránov a veteránky) a „B“ (detské kategórie). Je nutné, aby pretekár sa na štarte a v cieli odfotil a v „áčku“ si aj zmeral čas. Na tratiach „A“ sa poradie určí na základe dosiahnutých časov a podľa toho budú pretekárom pridelené body. Pri „B“ vzdialenostiach, ukrojenie každej znamená zisk jedného bodu.

Podmienkou, aby súťažiaci mohol byť zahrnutý do celkového hodnotenia RBL za rok 2020, musí mať aspoň štyri štarty, pričom do nich sa zaráta i účasť na dvoch uskutočnených podujatiach Bežeckom kritérium na Základnej škole Zarevúca a Večernom behu.

Ľudia sa postupne zapájajú, dospelí i ´decká´. Posielajú nám časy i fotky. Niektorí už majú za sebou dokonca polovicu trás, tým tiež ´polku´ odbehnutých virtuálnych pretekov. Myslím si, že počasie je stále prajné, takže treba ho využiť. Aj na spoločný rodinný štart,“ uviedol pre náš portál Ľuboslav Palguta z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe.

Trať 1A: Údolná stanica kabinkovej lanovky v Hrabove - Málinô Brdo (dĺžka: 3,82 km, prevýšenie: 654 m) – vedie hore zjazdovkou tamojšieho lyžiarskeho strediska a je tiež súčasťou známych pretekov Behu na Málinné. Začína na konci parkoviska.

Trať 2A: Parkovisko Hrabovo - Sedlo pod Sidorovom (dĺžka 4,02 km, prevýšenie 336 m) – najprv asi 350 m vedie po asfalte, potom lesným chodníkom na Vlkolínske lúky, mapuje čas trasy tradičného Behu okolo Sidorova.

Trať 3A: Rybárpole rázcestie - Predný Čebrať (dĺžka 2,0 km, prevýšenie 431 m), ide o výbeh na Čebrať, štart je pri tabuli, ktorá označuje koniec mesta Ružomberok, trať vedie lesným chodníkom po zelenej značke na vrchol kopca.

Trať 4A: Pod Kalváriou - Kalvária (dĺžka 0,47 km, prevýšenie 68 m), štart je pri značke zákazu vjazdu pod Kalváriou, beží sa po smerovník v nadmorskej výške 612 m.

Trať 5A: Biely Potok, vstup do Trlenskej doliny - Vlkolínec (dĺžka 2,71 km, prevýšenie161 m) – rozbieha sa v doline, potom pokračuje po asfaltovej ceste jemné asi 1,7 km dlhé stúpanie až po dopravnú značku zákaz vjazdu.

Trať 6A: Klačno Fitnes centrum California - senník smerom do Čutkova (dĺžka 2,15 km prevýšenie 162 m) – začína sa na štrkovej ceste oproti ihriskám pre plážový volejbal, treba sa držať pravej strany, beží sa k Obrovej ceste a po odbočení doprava k senníku.

Trate B: Korytnička – Gejdák 1 km, Likavka – Mních 0,5 km, Biely Potok (kostol) – Skala nad kostolom 1 km, Pod Kalváriou – Kalvária 0,5 km, Koliba u dobrého pastiera – Čutkovo 1 km, Fitnes centrum California – les 1 km.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia