Virtuálny formát zavŕšil RBL 2020

Virtuálny formát zavŕšil RBL 2020

RedakciaŠport20.3.2021

Organizátori z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe zverejnili výsledky šiestich virtuálnych pretekov Ružomberskej bežeckej ligy (RBL) 2020.

Pre všetkých záujemcov bolo vypísaných šesť trás. Zvlášť pre ´decká´ a zvlášť pre kategórie od najmladšieho žiactva až po ´dospelákov´. Zdokumentované zdolanie každej trate znamenalo jeden štart. Celkove sme na virtuálnych podujatiach narátali 151 bežcov,“ uviedol Ľuboslav Plaguta z OZ Ružomberok v pohybe.

Na trati „A“ celý poltucet prvenstiev získali: Šimon Suchoň (najmladší žiaci), Ema Dvorštiaková (dorastenky) a Ľuboslav Palguta (40 – 49 rokov). Všetky „béčkové“ dištancie odbehlo deväť detí – Šimon Palguta, Andrea Suchoňová, Jakub Palguta, Tedeáš Krška, Eliáš Krška, Dávid Palguta, Matúš Plaskúr, Nina Horváthová a Timea Suchoňová. Tu sa poradie nezostavovalo, za každý štart si chlapci a dievčatá pripísali jeden bod do celkovej kvalifikácie.

V ostatných kategóriách konečné poradie vzíde tak, že k výsledkom z dvoch reálne uskutočnených „podnikov“ Bežeckého kritéria na Základnej škole Zarevúca a Večerného kritéria sa prirátajú body za virtuálne štarty.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia