Visia dva otázniky, kedy sa zápas Ružomberok - Zlaté Moravce odohrá a čo trávnik

Visia dva otázniky, kedy sa zápas Ružomberok - Zlaté Moravce odohrá a čo trávnik

RedakciaŠport6.11.2022

Včera na štadióne pod Čebraťom sa udialo niečo nezvyčajné. Zápas 17. kola Fortuna liga MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce sa neodohral kvôli ekologickej havárii, kontaminovanej zemine pred severnou bránou. Zhruba tri hodiny mužstvá, rozhodcovia, usporiadatelia, médiá i ďalší čakali na definitívny verdikt.

O jedenástej hodine mali chlapci zraz na štadióne a nasledoval spoločný obed. Vtedy nič nenasvedčovalo, že z nejakých dôvodov by zápas mohol byť zrušený,“ rozhovoril sa kouč ružomberských futbalistov Peter Struhár.

Dlhý čas čakanie na rozuzlenie ekologickej zápletky bol až traumatizujúci. „Boli to zaujímavé, ale nie príjemné momenty. Najprv prišla informácia, že hrať sa nebude, potom zase, že sa čaká na pracovníčky Slovenskej inšpekcie životného prostredia zo Žiliny. Chvíľu všetko nasvedčovalo tomu, že výkop sa posunie na devätnástu hodinu. Pre hráčov sme zabezpečili ďalšiu stravu, aby aj energeticky boli pripravení na večernú hodinu,“ vysvetľoval Struhár.

V domácom tábore až prýštila túžba, hoci v náhradnom čase, vybehnúť na ihrisko. „Chalani boli maximálne namotivovaní, strašne chceli stretnutie odohrať. Hoci teréne bol horší, verili si. Samozrejme, ak by sa začínalo o devätnástej, malo by to svoj vplyv na samotnú prípravu i nastavenie hráčov,“ vravel ďalej tréner MFK.

Určite krušné chvíle prežívali obe kabíny, keďže informácie ohľadom osudu zápasu boli dosť skúpe a viac – menej v rovine úvah. „Veľa som už toho v Ružomberku zažil, ale niečo takéto prvý raz,“ vyhlásil kapitán Ruže Ján Maslo. „Na stretnutie sme sa normálne pripravovali. Už sa išlo na rozcvičku, keď nám bolo povedané, že máme ešte počkať, že sa vyskytol dáky problém. Prebleskli rôzne informácie, raz, že sa hrať bude, vzápätí sme zase počuli, že nie. Konečné rozhodnutie isto nebolo jednoduché, no určite kompetentné situáciu správne vyhodnotili. My s tým už nič nenarobíme.“

Zajtra má byť známy nový dátum odloženej fortunaligovej „bitky“. „Ide o nepríjemnosť. Termínová listina je neúprosná. V utorok nás čaká stretnutie Slovenského pohára v Skalici a ešte máme aj ligovú dohrávku v Dunajskej Strede. To je jedna stránka veci. Nuž a potom naše ihrisko. Sám som zvedavý, ako bude vyriešený priestor zaliaty kvapalinou z vykurovania trávnika,“ dodal Peter Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia