Vitaj, fortunaligový futbal

Vitaj, fortunaligový futbal

RedakciaŠport7.8.2020

Futbalisti MFK Ružomberok nový fortunaligový ročník otvoria zajtra (8. augusta) domácim duelom proti AS Trenčín. Stretnutie sa začína o 19. hod.

Oba tímy na konci uplynulej sezóny hrali play-off o Európsku ligu. Kým mužstvo spod Čebraťa z tejto „bitky“ vyšlo so štítom, tak AS stroskotal v úvodnom kole, keď prehral v Trnave 0:3. Počas leta pod Čákovým hradom došlo k zmene na trénerskom poste. Skončila sa misia Norberta Hrnčára s asistentom Richardom Högerom, ktorých nahradil belgický tandem - Stijn Vreven v pozícii hlavného kouča, s asistentom Wernerom Martensom. Takisto mužstvo vystužili skúsení legonári.

Dlhodobo tvrdím, že Trenčín sa radí k najlepším mužstvám Fortuna ligy. Ak, po nejakých zmenách, zase nájde správnu tvár, bude okupovať vrchné priečky v tabuľke. Hneď na úvod našich chlapcov čaká veľmi náročný zápas. Belgický tréner AS určite do kabíny priniesol nové myšlienky. Uvidíme, s čím súper vybehne u nás. Na Trenčín vždy platila predovšetkým bojovnosť a agresivita, preto s týmito zbraňami chceme vyrukovať aj v sobotu. Je to tím, ktorý hrá útočný futbal, no zároveň je háklivý, na úseky, keď nemá loptu pod kontrolou. Práve takéto detaily by sme chceli využiť. Samozrejme, vzadu musíme byť stopercentní,“ dal sa počuť pred ouvertúrou ligového ročníka 2020/2021 tréner Ruže Ján Haspra.

Po krátkej pauze čaká Liptákov zase súťažná porcia. „Už len tým, že sa pred zápasom stretneme v kabíne, musia byť hráči nabudení. Po perfektnom finiši predchádzajúcej sezóny, nie je dôvod, aby nálada v šatni nebola dobrá. Samozrejme, cieľ je jasný, začať nový ročník víťazstvom,“ pripojil Haspra, ktorému budú chýbať akurát dvaja maródi, ktorí sa dávajú dokopy Tomáš Bobček a Ladislav Almási.

V uplynulej sezóne sa oba duely skončili deľbou bodov – V Trenčíne 1:1 a v Ružomberku 2:2.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 15 remíz, 12 prehier, skóre 89:83.

Aktuálny káder MFK Ružomberok: Matúš Macík, Ivan Krajčírik, Jakub Červeň, Tomáš Frühwald – Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Filip Twardzik, Matej Madleňák, Matej Čurma, Lukáš Kojnok, Alex Holub – Matúš Kmeť, Dalibor Takáč, Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Michal Dopater, Marek Zsigmund, Timotej Múdry, Adam Brenkus, Peter Ďungel, Miroslav Almaský, Dávid Filinský – Martin Regáli, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Rastislav Kružliak, Martin Boďa, Ladislav Almási.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia