Víťaz III. futbalovej ligy už bol aj dekorovaný

Víťaz III. futbalovej ligy už bol aj dekorovaný

RedakciaŠport16.6.2019

Dve kolá pred koncom III. ligy, skupiny stred padla definitíva o jej víťazovi. B mužstvo MFK Ružomberok po lanskom, viac – menej suverénnom postupe zo štvrtej ligy, pripojilo aj druhý a tak v sezóne 2019/2020 sa pod Čebraťom popri Fortuna lige bude hrať aj druhá najvyššia futbalová súťaž mužov.

V piatok (14. júna) pred zápasom domácej juniorky proti Žarnovici (7:0), odovzdal predseda Stredoslovenského futbalového zväzu Jozef Paršo kapitánovi víťazného tímu tretej ligy Michalovi Gallovi pohár a hráči spolu s realizačným tímom boli dekorovaní medailami. Slávnostného aktu na hlavnej ploche štadióna Ruže sa zúčastnil aj primátor mesta Igor Čombor.

Po sezóne 2011/2012 v centre dolného Liptova skončilo, na základe rozhodnutia vedenia klubu B mužstvo. Obnovené bolo až pred sezónou 2017/2018, keď sa s dorasteneckou „devätnástkou“ stalo súčasťou spoločného projektu, na čelo ktorého funkcionári postavila trénera Jána Haspru, ml.

Je to taký menší zázrak, čo sme dokázali,“ vyhlásil Haspra. „Tretia liga vôbec nebola ľahká súťaž, preto mrzí ma, že niektorí ľudia naše výsledky znevažovali. Väčšina mužstiev má vo svojom strede viacerých skúsených futbalistov, ktorí majú už niečo za sebou. Náš mladý tím musel neraz čeliť fyzicky veľmi zdatným súperom. Klobúk dole pred chlapcami, že to zvládli, kmeňovými i tými, čo chodili za mužstvo hrávať z ´áčka´. Postup do druhej najvyššej súťaži má pre klub veľký význam. V nej sa mladí hráči po dovŕšení dorasteneckého veku môžu posunúť ešte vyššie,“ pripojil Ján Haspra, ml.

Ružomberok B preťal pomyslenú cieľovú pásku s osembodovým náskokom pred Rimavskou Sobotou, s bilanciou 21 výhier, 5 remíz a 4 prehry, pri skóre 78:23. Najlepším strelcom mužstva bol Rastislav Kružliak, autor dvadsiatich gólov.

V uplynulých dvoch sezónach bol hlavným trénerom B tímu Štefan Mojský. Kto bude chlapcov viesť v novom súťažnom ročníku, zatiaľ nepadlo rozhodnutie. Hovorí sa o Ladislavovi Peckovi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia