Víťaz šachovej olympiády Movsesian ukázal svoje majstrovstvo

Víťaz šachovej olympiády Movsesian ukázal svoje majstrovstvo

RedakciaŠport3.7.2019

V rámci deviatej kapitoly Ružomberského šachového festivalu, ktorý organizuje mimoriadne agilný miestny šachový klub v úzkej spolupráci s mestom, akciovou spoločnosťou Eco-Investment, nadáciou Supra a Slovenským šachovým zväzom, sa dnes (3. júla) konala hviezdna simultánka s víťazom šachovej olympiády z roku 2012 Arméncom Sergejom Movsesianom.

Šestnásť šachistov dostalo príležitosť vyzvať nášho vzácneho hosťa, šiesti z otvorených majstrovstiev Slovenska mužov a žien a desiati zo svetového šampionátu telesne hendikepovaných hráčov. Po dvoch hodinách súperi Movsesiana postupne opúšťali svoje miesta pri stolíkoch s prehrou. Akurát Ukrajinec Nikolaj Mucha z majstrovstiev sveta IPCA dokázal uhrať remízu. A nezakrýval obrovskú radosť zo vzácneho úlovku. Možno to bol aj darovaný pat, lenže, chalana isto takýto výsledok mimoriadne povzbudí,“ povedal pre náš portál riaditeľ Chessfestu 2019 Marek Zelnický.

Do skončenia výnimočného šachového festivalu v Kultúrnom dome A. Hlinku, ktorý na Slovensku nemá obdobu, zostávajú ešte tri kolách pre účastníkov majstrovstiev sveta telesne postihnutých hráčov a štyri do záveru dvoch elitných republikových turnajov – otvoreného domáceho šampionátu a veľmajstrovského podniku top 10, keď v boji o medaily je stále všetko otvorené. Organizátori Chessfestu však už pomaly môžu bilancovať. „Účasť na všetkých turnajoch, od tých mládežníckych, ktoré sa konali ešte na konci mája, sa prehupla cez číslo 1100. Do Ružomberka zavítali šachisti z osemnástich krajín. Celkove, aj doprovodom – s trénermi, funkcionármi, či rodinnými príslušníkmi, Ružomberok kvôli nášmu festivalu navštívilo vyše štyritisíc ľudí. Posledné tri turnaje online vysielajú a zdieľajú všetky vážne šachové servery. Každý deň návštevnosť prekročila stotisíc záujemcov, napríklad včera sme sa dostali cez cifru 160 tisíc. To všetko nás veľmi teší,“ právom sa hrdil Marek Zelnický.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia