Víťazná generálka Tomkovej družiny: Luhansk - Ružomberok 1:2

Víťazná generálka Tomkovej družiny: Luhansk - Ružomberok 1:2

Ján SvrčekŠport22.7.2023

Futbalisti MFK Ružomberok dnes (22. júla) odohrali posledný zápas v rámci prípravy na nový ročník Niké ligy. Zverenci trénera Petra Tomka v poľskom Lubline zdolali tretí celok najvyššej ukrajinskej súťaže a účastníka Európskej ligy UEFA FC Zorja Luhansk 2:1.

Máme za sebou veľmi kvalitný zápas proti silnému súperovi, ktorý vytiahol výbornú organizáciu hry a takisto značnú dynamiku. V prvom polčase, hlavne v jeho úvode, naši hráči mali problém zachytávať útoky Luhanska, ale potupne sa sily vyrovnali. My sme do zápasu išli víťazne nastavení a som rád, že mužstvo tento plán aj splnilo,“ uviedol P. Tomko.

Ruža sa v 32. min. ujala vedenia Jánom Maslom. „Išlo o štandardnú situáciu, s našim nacvičeným signálom,“ objasnil tento moment kouč MFK. V 62. min. Zorja vyrovnala, ale posledné slovo mal striedajúci David Jackuliak. „Náš hráč si svojou aktivitou vybojoval loptu a vzápätí skóroval,“ pripojil P. Tomko.

Ružomberský kormidelník mal po generálke príjemné pocity. „V našej lige nie každé kolo narazíme na také vyspelé mužstvo, ako je tento tím z Ukrajiny. Zápas jednoznačne splnil svoj účel. Určite sa oplatilo vycestovať do Lublinu,“ doložil Peter Tomko.

FC Zorja Luhansk – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

Góly: 62. Alefirenko - 32. Maslo, 85. Jackuliak.

Ružomberok: Krajčírik – Selecký, Malý, Maslo (46. Mrva), Kotula – Múdry (67. Lavrinčík), Domonkos – Tučný (77. Úradník), Luterán, Gerec (77. Jackuliak) – Boďa (46. Chobot).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia