Víťazná rozlúčka so sezónou, so striebornou dekoráciou

Víťazná rozlúčka so sezónou, so striebornou dekoráciou

RedakciaŠport21.5.2022

Futbalisti MFK Ružomberok v poslednom kole Fortuna ligy, nadstavbovej skupiny o titul zdolali ŠKF Sereď 3:1. Zverenci trénera Petra Struhára, ktorí už pred týždňom v Dunajskej Strede definitívne potvrdili konečné druhé miesto v tabuľke, dnešným výsledkom zároveň zavŕšili, ako jediný tím, celú nadstavbu bez prehry.

Domáci, hoci trochu v pozmenenej zostave, vyleteli na svojho súpera. Už v 6. min. sa ujali vedenia, keď po Fabišovom priamom kope, hlavou rozvlnil sieť Gerec. O štyri minúty Regály sa predral po ľavej strane a bol to opäť Gerec, dnes aj s kapitánskou páskou, ktorý dotlačil loptu za bránkovú čiaru. V 21. min. ružomberský gólman Frühwald na roh vytesnal Fábryho štipľavú strelu. Potom šťastie zdiaľky skúšal Todorovski, no tesne minul ružomberský cieľ. V 35. min. po zákroku Frühwalda na Cohana rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop, ktorý Fábry rutinne premenil – 2:1. Penaltovej situácii predchádzala nevydarená „malá domov“ Fabiša. V 43. min. po strele Luku, na 3:1 zvýšil Regáli.

Od 57. min. hostia mali na ihrisku o jedného muža menej. Prenikajúceho Domonkosa stredom ihriska, ktorý by už išiel sám na brankára Chudého, zozadu na zem poslal Osmanovič a uvidel červenú kartu. Potom sa stretnutie viac – menej len dohrávalo, dlho bez vzruchu pred bránami. Akurát v závere ružomberskí mladíci Úradník a Macejko, nevyužili tutové príležitosti, aby sa zapísali do streleckej listiny.

Po skončení zápasu domáci futbalisti prevzali strieborné medaily z rúk legiend československého futbalu Antonína Panenku, Karola Dobiáša a Jozefa Chovanca. Majiteľ klubu Miľan Fiľo v krátkom príhovore vyslovil veľké ďakujem hráčom, realizačnému tímu, vedeniu klubu i divákom.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Máme za sebou fantastickú sezónu. Som veľmi šťastný, že sme to potvrdili aj v poslednom zápase. Plán bol vyhrať, aby sme si všetci oslavy plne užili. Zvlášť sa chcem poďakovať hráčom, ktorí celú sezónu odmakali a do každého zápasu išli veľmi dobre mentálne nastavení. Dnešné stretnutie sme začali veľmi dobre, rýchlymi dvomi gólmi. Súper potom možno využil našu eufóriu, keď niektorí naši chlapci sa príliš tlačili do ofenzívy a potom sme prepadávali v strede poľa. Po našej individuálnej chybe Sereď znížila na 1:2. Do prestávky sme ale ešte pridali tretí gól. Po červenej karte hosťujúceho hráča, bol zápas viac – menej rozhodnutý.“

Juraj Jarábek (Sereď): „V prvom rade musím zablahoželať Ružomberku k fantastickej sezóne. Samí chlapci zo Slovenska, čo je len plus a takto by sa to malo u nás uberať. Tiež chcem poďakovať môjmu tímu, ktorý dosiahol piate miesto v lige, pričom štyri roky sme boli bezdomovci. Sezónu sme chceli dohrať dôstojne, čo sa aj stalo. Ružomberok mal výborný vstup, keď bol aj absolútne efektívny.“

MFK Ružomberok – ŠKF Sereď 3:1 (3:1)

Góly: 6. Gerec, 10. Gerec, 43. Regáli – 36. Fábry. Žlté karty: Luterán – Cobnan, Katunský. Červená karta: 57. Osmanovič (Sereď). Rozhodovali: Ochotnický – Vass, Kuba – 2011 divákov.

Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán (73. Úradník), Lichý – Gerec (85. Selecký), Domonkos, Regáli (85. Macejko) – T. Bobček (55. Rymarenko).

Sereď: M. Chudý – Todoroski, Dias, Osmanovič, Popović (Potoma) – Iglesias (82. De Oliveira) – Morong (64. Sanusi), Haša (64. Katunský), Fábry, P. Yao – Cobnan (82. Tahrič).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia