VK One Ružomberok chystá tréningy na piesku

VK One Ružomberok chystá tréningy na piesku

RedakciaŠport2.5.2020

Na dnes sme zorganizovali brigádu so zámerom zrevitalizovať areál a pripraviť plážové ihriská na sezónu. Vytrhala sa burina, vyčistila zámková dlažba, zreparovali lavičky, urobili nejaké nátery a už sme aj vytiahli na ihriskách čiary a nasadili siete,“ informoval nás (2. mája) na pieskových dvorcoch Fitness centra California na Klačne predseda a tréner Volejbalového klubu One Ružomberok Tomáš Varga.

Členovia klubu, ktorý bol oficiálne zaregistrovaný len vlani v jeseni (tým sa skončil 20 – ročný ružomberský pôst pod vysokou sieťou), už od rána si vysúkali rukávy. „Keď bola vyhlásená brigáda, naši členovia boli veľmi žhaví, no vzhľadom na súčasnú výnimočnú situáciu kvôli koronavírusu, sme boli nútení počty dobrovoľníkov výrazne zredukovať,“ pokračoval Varga.

Hoci VK One nie je na volejbalovej mape ešte ani celý rok, už počet členov prekročil stovku. Záber je široký, od deväťročných „decák“ po osemnásťročných chlapcov a dievčatá. Bývalý aktívny hráč Starej Ľubovne a Liptovského Mikuláša spolu so svojimi najbližšími spolupracovníkmi, trénermi, expresne naplnil svoj „košiar“ a je predpoklad, že ďalší záujemcovia sa ešte budú hlásiť. Hneď po svojom štarte VK One prihlásil do súťaží šesť družstiev – štyri v kategórii mladšieho žiactva, ďalej žiačky a juniorov. Tak ako aj v iných športoch i tu tréningový proces pod strechou (na ZŠ Klačno, ZŠ Zarevúca a ZŠ Likavka) skončil predčasne a rovnako padla i celá ďalšia súťažná sezóna.

Áno, keď sa zatvorili telocvične, úplne sme prestali. Nemám ale obavy, že by naši členovia stratili chuť ďalej pokračovať. Naopak stále sa pýtajú, kedy zase budú môcť hrať, spoločné tréningy im chýbajú. Práve na Klačne sa chceme pravidelne stretávať, absolvovať letnú prípravu a trénovať, kým sa sa zase nerozbehne ´päťkový´ volejbal v halách a telocvičniach. Iná možnosť ani nie je. Samozrejme, areál, ktorý zveľaďujeme, opäť bude slúžiť i širokej verejnosti,“ doplnil Tomáš Varga, ktorý veľmi sympaticky v centre dolného Liptova odpálil šport, ktorý v minulosti tu vyryl veľmi peknú a zaujímavú brázdu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia