Vklad ružomberských futbalistov k oslavám

Vklad ružomberských futbalistov k oslavám

RedakciaŠport22.6.2019

Vyše šesťtisícové mestečko Veľký Šariš v sobotu (22. júna) oslavovalo sto rokov organizovaného športu. Súčasťou bohatého programu bol aj futbalový zápas medzi účastníkom Šarišskej V. ligy (v uplynulej sezóne jej tretím tímom) FC Pivovar Šariš Veľký Šariš a MFK Ružomberok. Fortunaligista, ktorý tento týždeň v domácich podmienkach zarezával dvojfázovo, k exhibičnému duelu pristúpil maximálne zodpovedne a vyhral 8:0.

Oslovenie prišlo od primátora Veľkého Šariša a funkcionárov FC Pivovar. Aj keď pre nás to bola skôr tréningová jednotka, s jednou jedenástkou v prvom polčase a s druhou po prestávke, som veľmi rád, že sme ponuku prijali a tiež prispeli k miestnej športovej storočnici. Pocity boli úžasné, všetko bolo perfektne pripravené. Na štadióniku sa zišlo množstvo ľudí, v akcii sme videli športu chtivé decká. Mimoriadne srdečné bolo privítanie a celkové správanie sa k nám. Veľmi dávno som niečo podobné nezažil. Strašne fandím takýmto mestečkám a držím im palce,“ rozprával uveličený tréner mužstva spod Čebraťa Ján Haspra.

Kouč Ruže nám tiež prezradil, s akými pokynmi poslal svojich zverencov na šarišský trávnik. „Hráčom som povedal, že v hlavách musia byť rovnako nastavení, či vybehnú v pohári proti Levski Sofia, ale na prílpravný zápas proti slabšiemu súperovi z nižšej súťaže. A chalani šliapali tak, ako som si predstavoval. Stretnutie nepodcenili, hrali s chuťou a snaživému súperovi absolútne nič nedovolili,“ uzavrel Haspra.

FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – MFK Ružomberok 0:8 (0:5)

Góly: 6. Legnani, 8. a 12. Novotný, 16. Mojžiš, 40. Kostadinov, 46. R. Kružliak, 73. a 83. M. Bobček.

MFK Ružomberok

1. polčas: Krajčírik – Kojnok, Filinský, Jonec, Mojžiš, Takáč, Zsigmund, Hašek, Kostadinov, Novotný, Legnani.

2. polčas: J. Červeň – V. Jedinák, Ondrek, Mário Mrva, Madleňák, Kudlička, Brenkus, Ďungel, R. Kružliak, M. Bobček, Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia