Vlastník futbalovej Ruže opäť nastavuje latku vysoko

Vlastník futbalovej Ruže opäť nastavuje latku vysoko

RedakciaŠport12.2.2020

Pred záverečným štyrmi kolami základnej časti Fortuna ligy má vedúci Slovan Bratislava desaťbodový náskok pred tandemom Žilina a Dunajská Streda. Potom ale nasleduje v tabuľke poriadna tlačenica, keď medzi štvrtým Ružomberkom a ôsmym Trenčínom je len rozdiel štyroch bodov a ešte aj desiata Sereď stráca na Hasprovu družinu iba o tri body viac.

Mužstvo spod Čebraťa súťažný ročník neodštartovalo vôbec slávne, veď po ôsmich kolách len s jediným víťazstvom plávalo v spodných vodách, no potom šnúrou deviatich zápasov bez prehry sa prekliesnilo do inej spoločnosti a tým si (v dobrom) uplietlo aj na seba bič.

Napriek tomu, že máme mladý kolektív, nových trénerov a Ružomberok nie je veľké mesto, našim cieľom musí byť pohárová ´Európa´. Cez tretie miesto v lige, alebo cez úspech v Slovenskom pohári. Medzinárodné konfrontácie sú veľmi dôležité z hľadiska budúcnosti ružomberského futbalu. Keď mužstvo bude hrať Európsku ligu, vtedy sa naplní aj štadión, určite príde minimálne cez tritisíc divákov, ale aj viac,“ povedal pre náš portál na prahu fortunaligovej jari dlhoročný majoritný majiteľ ružomberskej futbalovej „akciovky“ a známy maximalista Milan Fiľo, ktorý je neraz dosť smutný z návštev na domácich stretnutiach.

Pripomeňme, že v predchádzajúcom súťažnom ročníku Ružomberok, ale so skúsenejším kádrom, po základnej časti trónil na štvrtej pozícii s osembodovým mankom na druhú Žilinu a tretiu Dunajskú Stredu a skvelým špurtom v nadstavbe dobyl bronz, ktorý znamenal miestenku v Európskej lige.

V základnej časti Ružu čakajú dva zápasy doma a dva vonku. Jar chlapci otvoria v sobotu (15. februára) v Zlatých Moravciach so Sereďou, potom vo svojom stánku privítajú Dunajskú Stredu (22. februára) a Michalovce (1. marca) a na záver (7. marca) sa predstavia na Tehelnom poli proti obhajcovi titulu Slovanu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia