Vo FIBA Cupe do blokov zakľakne rekordných 61 družstiev

Vo FIBA Cupe do blokov zakľakne rekordných 61 družstiev

RedakciaŠport27.7.2021

Do Európskeho pohára FIBA v basketbale žien sa prihlásilo 57 klubov. Napokon sa v druhej kontinentálnej súťaži predstaví až 61 tímov, keďže pribudnú štyri neúspešné z kvalifikácie Európskej ligy. Náš šampión MBK Ružomberok bol priamo zaradený do skupinovej fázy, naopak druhého slovenského zástupcu Piešťanské Čajky, čakajú dva kvalifikačné duely.

Netajím, predpokladal som, že sa vyhneme kvalifikácii. Slovensku síce v európskom rankingu patrí až sedemnásta priečka, lenže naše družstvo má z predchádzajúcich sezón nahraté body a do súťaže vstupujeme ako majster krajiny,“ rozhovoril sa výkonný riaditeľ MFK Ružomberok Radoslav Popelka.

Kým o Európsku ligu prejavilo záujem dvadsať klubov, tak FIBA Cup sa teší enormnému interesu. „Neviem, aký bol záujem vlani, keď sme v súťaži neštartovali, lenže takýto počet družstiev ešte nikdy nebol prihlásený. Pred dákymi šiestimi-siedmimi rokmi sa ledva našlo tridsať tímov a niektoré skupiny boli iba trojčlenné. V posledných sezónach sa hrala kvalifikácia, avšak nie až s dvanástimi účastníkmi, ako teraz,“ doplnil Popelka.

Žrebovanie sa uskutoční 19. augusta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia