Vo FIBA Cupe Ruža pod maďarskými košmi

Vo FIBA Cupe Ruža pod maďarskými košmi

RedakciaŠport4.12.2018

V stredu (5. decembra) basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú na palubovke víťaza maďarského pohára Atomerőmű KSC Szekszárd stretnutie 5. kola H-skupiny Európskeho pohára FIBA. Zápas sa začína o 18:00 hod.

Na domácej palubovke slovenský vicemajster zdolal Szekszárd 65:58, keď každá štvrtina vyznela v jeho prospech. „Bol to zatiaľ náš najlepší výkon sezóny. Dievčatá hrali veľmi disciplinovane v obrane, takisto spokojný som bol s doskakovaním. Ak chceme uspieť aj u súpera, musíme nadviazať na domáci zápas, alebo ešte aj dačo pridať,“ vyhlásil tréner Ruže Juraj Suja pred odchodom do Maďarska. Dve hráčky v prvom vzájomnom dueli nastrieľali po dvadsať bodov – Ružomberčanka Ellenbergová a v tíme KSC McCallová.

Na otázku, aký je recept na víťazstvo, Suja reagoval maximálne stručne, len dvomi slovami – dobrý doskok. Z „dvanástky“ MBK bude chýbať zranená Radka Stašová, ktorá si lieči natrhnutý predný stehenný sval.

Ružomberku a Szekszárdu patria prvé dve priečky v tabuľke základnej skupiny, obe družstvá po tri stretnutia vyhrali a jedno prehrali. Náš pohárový zástupca podľahol hneď na úvod v Nymburku najtesnejším rozdielom 70:71. „Som veľmi rád, že dievčatá zvládli všetky tri domáce zápasy a udržali sa stále v hre o postup. Treba nám však ešte urobiť minimálne jeden krôčik, aby sme si na stopercent zabezpečili účasť v play – off,“ doplnil Juraj Suja.

Do vyraďovacej fázy FIBA Cupu sa „posunie“ 24 družstiev – prví dvaja z desiatich skupín a štyri najlepšie tímy z tretích miest.

V predchádzajúcom kole Ružomberok zdolal DSK Basketball Nymburk 84:76 a Szekszárd pod slovinskými košmi Cinkarnu Celje, ktorá je zatiaľ bez víťazstva, 75:68.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia