Vo finále Niké extraligy basketbalistiek v sobotu zase od začiatku

Vo finále Niké extraligy basketbalistiek v sobotu zase od začiatku

RedakciaŠport22.4.2021

Basketbalistky MBK Ružomberok po domácom víťazstve nad Piešťanskými Čajkami 74:56, v druhom finálovom dueli podľahli na palubovke súpera 64:75. Stav série je 1:1, a tak v sobotu v treťom zápase všetko začína vlastne od nuly.

Kým v prvom meraní síl obhajca titulu nepripustil vo svojom výkone, po „rozbehovej“, trošku kostrbatej päťminútovke, žiadnu sínusoidu, tak v Piešťanoch „vybuchol“ v tretej štvrtine (8:25), čo sa mu stalo osudným. Takmer celé úvodné dejstvo bol MBK vo vedení a po polčase na tabuli svietil „egál“ (35:35), lenže po prestávke už bolo všetko inak. „Piešťany oproti prvému zápasu nič vo svojom prejave nezmenili, o to viac ma konečný výsledok mrzí. My sme im však strašne veľa toho dovolili. Pod našu prehru sa podpísalo niekoľko príčin. Mali sme kopec stratených lôpt, dievčatá nerešpektovali úlohy týkajúce sa bránenia. Súperky sme púšťali do situácií, do ktorých sa chceli dostať a z nich ľahko skórovali. K tomu všetkému ešte treba prirátať naše zdravotné problémy, keď Praženicová a Stašová neboli stopercentne fit. V tretej desaťminútovke si družstvo nepomohlo ani nejakým faulom. Inkasovali sme 25 bodov, iba pri dvoch našich technických chybách,“ vrátil sa k druhej finálovej bitke tréner Ruže Juraj Suja.

Určite hostkám chýbali aj tradičné body kapitánky Miroslav Praženicovej, ktorá, po predchádzajúcich patáliách s chrbátom, za takmer dvadsať minút docielila iba jeden dvojkový kôš. „Prvý súboj doma sme úspešne zvládli aj bez Mimy. Lenže ten zápas v lepšom zdravotnom stave odohrala Radka Stašová a tiež individuálne výkony dievčat spĺňali vyššie parametre. Napríklad Turudičovej či Živaljevičovej,“ vysvetľoval ďalej Suja.

Vo včerajšom stretnutí Čajky svoje súperky aj prestrieľali, keď dosiahli 47 – percentnú úspešnosť, kým hostky sa dostali len na cifru tridsaťšesť. „Keď hráte doma, je normálne, že tento parameter máte vyšší. Lenže, my sme boli všade neskoro, aj preto Piešťanom padalo,“ doplnil kouč ružomberského družstva.

Pár štatistických faktov: trestné hody: 11/9 – 19/15, trojky: 10:7, doskočené lopty: 29 – 40, získané lopty: 13 - 8, stratené lopty: 14 - 19, strelecká úspešnosť: 47% - 36%.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia