Vo Fortuna lige: Liptovský Mikuláš - Ružomberok 0:0

Vo Fortuna lige: Liptovský Mikuláš - Ružomberok 0:0

RedakciaŠport31.7.2022

V 3. kole Fortuna ligy, v liptovskom derby, ktoré sa v Národnom tréningovom centere v Poprade hralo za stáleho dažďa, domáci Tatran Liptovský Mikuláš remizoval s Ružomberkom 0:0.

Úvodná polovica bola diétna na pekné futbalové momenty. Až na nejakú päťminútovku, väčšia aktivita bola na kopačkách vicemajstra, ale aj v jeho prípade škrípala presnosť, či finálna prihrávka. V 23. min. ružomberský „hroťák“ Kelemen po priamom kope Tučného hlavičkoval, no len do rúk brankára Tatrana Sváčka. O chvíľu na to by sa do tutovky dostal ďalší hráč MFK Morong, ak by mal lepší prvý dotyk s loptou. V 37. min. mikulášsky Laura mieril na bránu hostí, ale Frühwald, pri svojom prvom zákroku, loptu poľahky stiahol do svojich rukavíc.

Celkove druhá „polka“ bola živšia. V 54. min. po Lichého prihrávke sa v skvelej pozícii ocitol Kelemen, avšak po vniknutí do „veľkého vápna“ MFK pravačkou trafil iba bočnú sieť. O chvíľu na to Lichý zavraždil výbornú príležitosť. V 58. min. prišiel prvý nebezpečný okamih domáceho celku keď Laura naservíroval loptu Jendriškovi a Frühwald ratoval Ružomberok, pričom rovnako úspešne zvládol i nebezpečnú dorážku. V 65. min. „Struhárovcom“ pohrozil Laura. V 70. min. Lichý a Kelemen siahali po otváracom góle, no tiež neúspešne. V 87. min. bol v šanci Exružomberčan v mikulášskom drese Ďungel. Na začiatku nadstaveného času miliónovú príležitosť spálil Macejko, ktorému šancu ako na podnose pripravil Gerec.

Tatran Liptovský – MFK Ružomberok 0:0

Žlté karty: Kačerík, Bielák, Václavík, Staš - Fabiš, Mojžiš, Regáli. Rozhodovali: Ziemba – Jekkel, Štrbo – 896 divákov.

Tatran: Sváček – Popović, Bielák, Bedecs, Nečas – Gerát, Václavik, Staš – Laura (90+. Diviš), Jendrišek (82. Hoško), Káčerík (83. Ďungel).

MFK: Frühwald – Fabiš (46. Luterán), J. Maslo, Mrva, Madleňák (71. Halabrín) – Lichý, Mojžiš – Morong, Tučný (77. Macejko), Regáli (46. Gerec) – Kelemen.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia