Vo Fortuna lige: Michalovce - Ružomberok

Vo Fortuna lige: Michalovce - Ružomberok

RedakciaŠport3.12.2021

Zajtra (4. decembra) futbalisti MFK Ružomberok v 17. kole Fortuna ligy sa predstavia v Michalovciach. Duel momentálne siedmeho, 20 – bodového a druhého 30 – bodového tímu 12 – členného pelotónu má úvodný výkop o 15. hod.

Kolektívu spod Čebraťa, okrem viacerých maródov, bude chýbať jeho „vykartovaný“ kanonier Martin Regáli, ktorý v predchádzajúcich dvoch kolách (s Trenčínom – 3:0 a v Trnave – 3:0) sa tri razy trafil „do čierneho“. „Maťo v poslednom čase dokázal výrazne pomôcť mužstvu, jednak gólmi, no tiež svojou agresivitou a nábehmi v plnej intenzite, ktoré robili súperom problémy. Vzniknutú situáciu musíme nejako vyriešiť. Je len na nás, aby sme našli vhodného muža, ktorý ho zastúpi,“ rozhovoril sa kouč ružomberského mužstva Peter Struhár.

Reprezentant Zemplína, ktorý v uplynulej sezóne skončil na 5. mieste, má po šestnástich kolách rovnaký počet bodov ako šiesty Trenčín a o dva menej než piata Žilina, čiže bojuje o hornú šestku. „Michalovce sa prezentujú kombinačným a veľmi pekným futbalom. Vo svojom tíme majú pomerne dosť zahraničných hráčov. Vpredu sa spoliehajú predovšetkým na Mateja Trusu, ktorý patrí k najnebezpečnejším hráčom v našej lige. Na domácich si celkove musíme dať veľký pozor,“ pokračoval Struhár.

Ružomberok je známy svojim vlastným herným konceptom, ktorý (zatiaľ) chlapci veľmi úspešne aj napĺňajú. „V porovnaní s predchádzajúcim zápasom v Trnave dôjde aj k nejakým zmenám v zostave. Uvidíme, ako si chalani sadnú. Samozrejme, aj zajtra chceme vytiahnuť našu hru,“ vravel ďalej Struhár.

Aktuálna strieborná pozícia MFK je krásna, no zároveň i zaväzujúca. „Pripravujeme chalanov na to, že nie sú žiadni outsideri, naopak postavenie v tabuľke a dosahované výsledky ich pasujú do úlohy favorita. Chceme, aby boli tak nastavení, že túto rolu musia potvrdzovať každom zápase,“ dodal lodivod ružomberskej futbalovej lode.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 11 výhier, 8 remíz, 2 prehry, skóre 38:17.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia