Vo štvrtok v EL: MFK Ružomberok - FC Tobol Kostanaj

Vo štvrtok v EL: MFK Ružomberok - FC Tobol Kostanaj

Ján SvrčekŠport5.7.2024

Nezadržateľne sa blíži významný futbalový event pod Čebraťom – úvodné stretnutie 1. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok – FC Tobol Kostanaj (Kazachstan), ktoré sa uskutoční vo štvrtok (11. júla) s výkopom o 19:00 hod.

Stále prebieha predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, a to v cene 12 eur a 7 eur eur pre deti. Predaj je len online - TU.

Každý, kto si zakúpi vstupenku na štvrtkový duel proti Tobolu, bude mať prednostné právo na kúpu lístka na nasledujúci domáci zápas Ružomberka v pohárovej Európe. V prípade postup do 2. predkola Európskej ligy s tureckým Trabzonsporom, ale, ak by mužstvo vypadlo, v Konferenčnej lige na súboj so švajčiarskym FC St. Gallen 1879.

Pred stretnutím s FC Tobol Kostanaj sa chystajú viaceré zábavné aktivity v spolupráci s naším generálnym partnerom spoločnosťou Niké, vrátane maľovania na tvár a rôznych súťaží prevažne vo futbalových zručnostiach. Počas polčasovej prestávky sa uskutoční súťaž o atraktívne ceny od partnerov klubu Taktiež si vo fanshopoch na obidvoch tribúnach diváci môžu kúpiť pamätný šál z tohto zápasu.

Ružomberskí futbalisti zajtra (6. júla) začnú predzápasový mikrocyklus, počas, ktorého sa už budú špeciálne pripravovať na svoj vstup do pohárovej Európy. „S príchodom nového trénera Tobol zmenil rozostavenie na 3 – 4 - 3. V posledných zápasoch mužstvo dala aj dosť gólov, pričom ukázalo i zaujímavé prechody smerom dopredu. Jeho herný štýl je dosť rôznorodý, ťažko ho nejako špeciálne definovať. V kádri súpera je veľa cudzincov a skúsených hráčov. Dôležité bude dobre sa na súpera nachystať a správne do zápasu naskočiť. Všetko musíme urobiť preto, aby sme využili výhodu domáceho prostredia. Hrá sa totiž dvakrát 90 minút,“ uviedol tréner slovenského pohárového zástupcu Ondřej Smetana.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia