Vo štvrtok vo Fortuna lige: DAC - Ružomberok

Vo štvrtok vo Fortuna lige: DAC - Ružomberok

RedakciaŠport23.11.2022

Ide o odložené stretnutie 11. kola Fortuna ligy, pričom jeho ostatné zápasy sa odohrali 16. - 18. septembra. Zajtra o 18:30 hod. je výkop zápasu DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok. Na Žitnom ostrove pôjde o súboj druhého a piateho tímu aktuálnej tabuľky.

Dobre vieme, akú formu má Dunajská Streda a že v lige desať zápasov neprehrala. Takže, čaká nás ťažký súper s výraznými individualitami, na čele s Kalmárom a s najlepším strelcom súťaže Krstovičom. DAC sa prezentuje kombinačným futbalom, ktorý je postavený na hĺbkových prihrávkach a krajnými obrancami sa snaží držať šírku ihriska,“ vravel ružomberský kouč Peter Struhár.

Družina spod Čebraťa sa do zápasového rytmu vracia po dlhšej pauze. „V príprave sme sa v prvom rade zameriavali na seba, na to, akým spôsobom sa chceme presadzovať. Radi by sme využili našu rýchlosť,“ doplnil Struhár.

Proti čisto slovenskému „mančaftu“ bude zajtra v MOL Aréne stáť, až na pár výnimiek, domáca cudzinecká légia, pred ktorou sú v aktuálnej sezóne azda tie najsmelšie ciele. „Áno, čaká nás silný súper,“ pritakal pravý bek MFK Lukáš Fabiš. „Každé mužstvo je však zdolateľné. V tejto fáze súťaže, keď sa pomaly liga zlomí na dve polovice, už ľahký zápas ani neexistuje. Do Dunajskej Stredy ideme s úlohou získať tri body. Máme nejaký herný plán, ktorý sme si na súpera pripravili. Musíme odkryť užšie miesta Dunajskej Stredy. Je to však veľmi nebezpečné mužstvo, na jeho súpiske azda nie je hráč, ktorý by nedokázal skórovať. Domácich nesmieme púšťať do šancí, lebo potom sú efektívni.“

Veľkou stratou pre družinu P. Struhára bude absencia najlepšieho kanoniera mužstva Martina Regáliho, ktorého skosila choroba.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 18 remíz, 10 prehier, skóre 70:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia