Vo Švošove spontánne oslavovali skvelý druhý flek

Vo Švošove spontánne oslavovali skvelý druhý "flek"

RedakciaŠport1.7.2021

V V. futbalovej lige, v skupine B, za prvou Bešeňovou (31 bodov), skončili dva 26 – bodové tímy Švošov a Oravská Jasenica. O druhej priečke mužstva z Ružomberského okresu rozhodol vzájomný duel týchto súperov zhodou okolností v poslednom kole.

Bol to fantastický zápas, určite s parametrami štvrtej ligy,“ vyhlásil po víťazstve 2:1 hrajúci švošovský kouč Tadeáš Lacko. „Športovo musím uznať, že Oravská Jasenica na ihrisku dominovala. My sme jej kontrovali predovšetkým bojovnosťou a trpezlivosťou. Napokon sme si počkali na svoju šancu. Náš víťazný gól padol v poslednej minúte. Po ňom na štadióniku, kde prišlo okolo štyristo divákov, zavládla ohromná eufória. Všetci sme boli maximálne šťastní.“

Asi smelo možno povedať, že druhá priečka je švošovské maximum v skrátenom formáte ročníka 2020/2021. „Bešeňová vzhľadom na svoj káder a ako sa aj celkove javila, si prvé miesto zaslúži. O druhú pozíciu sa bili viaceré tímy. Okrem nás a Oravskej Jasenice, tiež Chlebnice a Oravská Poruba.“

Momentálne švošovský futbalový stánok osirel. „Dali sme si dva týždne voľna, lebo potrebujeme si aj od seba oddýchnuť. Veď vkuse sme sa tri mesiace dvakrát do týždňa stretávali na ihrisku. Hneď, ako po dlhej výluke bolo možné zase trénovať,“ pokračoval T. Lacko.

Punc dôležitosti najbližšej sezóny zvyšuje fakt, že od ročníka 2022/2023 príde na rad, pre pandémiu odložená reorganizácia súťaží. „Nechceme ustúpiť z doterajších pozícií, našim cieľom bude prvá trojka, aby sme sa ocitli v najvyššej regionálnej súťaži, v hierarchii hneď za treťou ligou. Plánujeme odohrať dve-tri prípravné stretnutia. Istý je už zápas proti Liptovskej Štiavnici, doťahujeme stretnutie s dorastencami Liptovského Mikuláša a ešte hľadáme jedného súpera, no len z vyššej súťaže. Čo sa týka kádra, všetko nasvedčuje tomu, že doterajší ´mančaft´ zostane pokope, keď nikto neprejavil záujem odísť. Akurát v hľadáčiku máme jednu posilu z vyššej ligy,“ načrtol T. Lacko najbližšiu budúcnosť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia