Volejbalista A. Petruf pokračuje na víťaznej vlne

Volejbalista A. Petruf pokračuje na víťaznej vlne

Ján SvrčekŠport17.7.2023

Ružomberčan Adrián Petruf, spolu so svojim „parťákom“ Ľubošom Nemcom z Bratislavy, sa stali víťazmi piateho, z toho druhého „áčkového“, turnaja Niké Summer Beach Tour 2023 vo Valčianskej doline, keď vo finále zdolali bratislavskú dvojicu Tomáš Patúc a Patrik Pokopec 2:0. Bol to tretí triumf Petrufa s Nemcom (po Patrónke a Zvolene) v rámci tohtoročnej republikovej série v plážovom volejbale.

Mali sme aj celkom dobrého ´pavúka´, bez nejakých extrémne ťažkých súperov. No celkove sa nám darilo. Myslím si, že aj naše výkony bola na solídnej úrovni. Všetky sety počas dvoch dní sme si dokázali postrážiť. Finále však bolo dosť náročné, prvý set sa vyhral na sedemnásť a druhý na šestnásť. Svoje určite urobila aj horúčava, najmä včera. Osobne som najviac slnko cítil v semifinále,“ rozprával Petruf. Len mimochodom v boji o postup do finále neskorší víťazi zdolali ružomberského rodáka, ktorý žije v Bratislave Stanislava Nováka s ďalšom hráčom z hlavného mesta Šimonom Červenákom 2:0.

Pred štartom Niké Summer Beach Tour 20 – ročný Ružomberčan plánoval len pár podujatí na piesku, no momentálne je už inak nastavený. „S Ľubom sme sa dohodli, že celú šnúru zavŕšime, čiže sezónu potiahneme až do finálového turnaja a potom uvidíme, čo ďalej. Netajím, spolu sme si veľmi dobre sadli. Takže pokračujeme a stále máme čo zlepšovať. V tréningovom procese nám veľa pomáha skutočný odborník Martin Suja. V staršom, skúsenejšom kolegovi cítim oporu na ihrisku. Ľubo dokáže ma podržať, aj keď sa nedarí,“ doložil Adrián Petruf.

Ďalšia plážová zastávka, tretia kategórie „A“, bude 22. a 23. júla v Košiciach. Záverečný a štvrtý „áčkový“ turnaj sa uskutoční 19. a 20. augusta v Ružomberku. Petruf má v kalendári zakrúžkované oba tieto „podniky“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia