Volejbalisti čakajú na obnovenie tréningov a regionálne turnaje

Volejbalisti čakajú na obnovenie tréningov a regionálne turnaje

RedakciaŠport10.4.2021

V období, keď ešte epidemiologické opatrenia umožňovali tréningy v šesťčlenných skupinách, jedno družstvo Volejbalového klubu One Ružomberok, konkrétne kadetov, dokonca odohralo (9. decembra 2020) v telocvični Základnej školy Likavka priateľský zápas proti rovesníkom VK Šport Žilina (3:1). Bolo to za podmienok, ktoré „nalinkoval“ Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši. O desať dní neskôr sa však úplne zatvorili všetky interiérové i vonkajšie športoviská, okrem „stánkov“ profesionálnych klubov piatich kolektívnych športov.

Všetky súťaže, okrem extraligy mužov a žien sezóny 2020/2021 boli anulované. Akousi kompenzáciou pre mládežnícke kategórie by mali byť regionálne turnaje v rámci našej oblasti Stred od Revúcej, cez Prievidzu, Banskú Bystricu, Liptovský Mikuláš, Ružomberok až po Čadcu, až to pandemická situácia umožní,“ uviedol predseda VK One Ružomberok Tomáš Varga.

Aj ružomberskí športovci spod vysokej siete netrpezlivo čakajú, kým sa skončí výluka a zase sa vrátia k svojej záľube. „Ako medzníkový dátum v tomto smere sa spomína 19. apríl. Pevne veríme, že po tomto termíne sa opäť budeme môcť stretávať. Aj keď azda na začiatku len v skupinách a v prírode. Už sám sa neviem dočkať. Čo sa týka postupného rušenia zákazov, som optimista,“ pokračoval Varga.

Na prahu súťažného ročníka 2020/2021 VK One zastrešoval 118 členov. „Predovšetkým od nás tréneroch a tiež od rodičov závisí návrat detí k pohybovej aktivite. My ich, napriek dlhej pauze, k tomu musíme viesť a takisto dostatočne motivovať,“ vravel ďalej Varga, ktorý sa popýšil aj jednou čerstvou novinkou: „Od septembra budú na ZŠ Kľačno už futbalovo-volejbalové športové triedy. Veľa si od kroku, ktorému vedenie školy bolo maximálne ústretové, sľubujeme.“

Vlani v lete VK One zanechal za sebou parádnu stopu v areáli Fitness centra California. „Opäť tamojšie pieskové dvorce chceme maximálne využívať, na tréningový proces i organizáciu turnajov. Mám na mysli klubové, no taktiež podujatia širšieho záberu. Náš klub chce znovu usporiadať jeden turnaj majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale i nejaký medzinárodný podnik, minimálne česko-slovenský,“ doplnil Tomáš Varga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia