Volejbalisti si vybojovali miesto v top šestke

Volejbalisti si vybojovali miesto v top šestke

RedakciaŠport16.5.2023

Športová hala T – 18 na Plavisku bola dejiskom barážového turnaja kadetov vo volejbale o postup na majstrovstvá republiky.

Jeho víťazom sa stalo družstvo VKM Stará Ľubovňa, pred poriadajúcim VK One Ružomberok a Sláviou SPU Nitra. Prvé dva celky si zabezpečili účasť na „Slovensku“.

Veril som, že postúpime,“ vyhlásil Tomáš Varga, predseda VK One a asistent trénera ružomberských kadetov Petra Pytela. „Vlani chalanom republikový šampionát ušiel, no zase sme výkonnostne ďalej. Päť pravidelných tréningových jednotiek týždenne sa musí odzrkadliť aj na v zápasoch.“

O pekný rezultát sa zaslúžil celý kolektív, no mohol sa oprieť aj o individuality. „Vo svojom strede máme mládežníckeho reprezentanta Filipa Makónyiho, Jonáša Janovca, ktorý práve s Filipom v predchádzajúcej sezóne vytvoril dvojicu, čo v plážovom volejbale vyhrala majstrovstvá Slovenska, veľkou oporou je tiež nahrávač Matúš Lauko, takisto vyzdvihnúť treba nášho kapitána Ondreja Vrťa. V prvom rade sme však zabrali ako družstvo,“ pokračoval T. Varga.

Hostitelia najprv podľahli Starej Ľubovni 0:3, pričom všetky sety boli mimoriadne vyrovnané (- 26, - 23, - 26) a potom oni 3:0 zdolali Nitru. „Určite sa dalo uspieť i proti Starej Ľubovni, veď za každým to bolo o jednej lopte. Pokojne sme mohli vyhrať 3:0, no chlapci nezvládli koncovky setoch. Bol to však úžasný zápas, atraktívny aj pre divákov. Akurát nám chýbalo volejbalové šťastie,“ vysvetľoval T. Varga.

Na slovenskom šampionáte, ktorý bude 26. - 28. mája hostiť Svidník, sa zíde šesť družstiev, prvé dva celky zo západu ŠS volejbal Trenčín a VKP Bratislava, víťaz zo stredu a východu ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča a TJ Slávia Svidník a úspešní barážisti VKM Stará Ľubovňa a VK One Ružomberok.

Výsledky: Ružomberok – Stará Ľubovňa 0:3, Stará Ľubovňa – Nitra 3:0, Nitra – Ružomberok 0:3.

Ružomberská zostava: Ondrej Vrťo, Filip Makónyi, Matúš Makónyi, Matúš Lauko, Jonáš Janovec, Jakub Brestovič, Fedor Bagi, Richard Petruf, Filip Koniar, Matúš Gromnica, Tobias Lacina.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia