Vracia sa stolnotenisová loptička starých pánov

Vracia sa stolnotenisová loptička starých pánov

RedakciaŠport29.4.2022

Zajtra (30. apríla) sa v telocvični Základnej školy Černová uskutoční 35. ročník Turnaja veteránov Liptova v stolnom tenise.

V netradičnom termíne, pretože podujatie doteraz bolo vždy späté s decembrovým dátumom. „Ide o výnimočný krok. Kvôli pandémii dva roky liptovská veteraniáda chýbala, rozhodli sme sa nahradiť aspoň jeden zmeškaný diel, s tým, že stretneme sa ešte aj druhý raz tento rok, a to 17. decembra,“ vysvetlil pointu predseda Okresného stolnotenisového zväzu Ružomberok Marián Bystričan.

Keď v roku 1986 vznikol Turnaj veteránov Liptova, predovšetkým z iniciatívy Petra Kuniaka a Branislava Kasanického, bol v tom čase unikátom na Slovensku. Nikde v republike sa niečo podobné dovtedy nekonalo. Obľúbený podnik, ktorý má aj svoju hymnu, či presné štatistky, vrátane absolútnej tabuľky úspešnosti hráčov, si držal úctyhodnú kontinuitu až do roku 2019. Potom koronavírus tradíciu prerušil a zajtra prichádza jej reštart. „Ťažko povedať, aký bude záujem, ale predpokladám, že nejakých 50 hráčov určite príde,“ povedal pre náš portál riaditeľ podujatia.

Začiatok turnaja je naplánovaný na 9. hod., pričom hrať sa bude na piatich stoloch. Vypísané kategórie: 40 – 49, 50 – 59, 60 – 69, nad 70 rokov a open 40 – 59 a nad 60 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia