Všade sneh, ale vo futbalovom stánku zelený koberec

Všade sneh, ale vo futbalovom stánku zelený koberec

RedakciaŠport10.12.2021

Ružomberok sa dnes síce zobudil na bieleho rána, ale prírodný trávnik štadióna MFK Ružomberok, na ktorom sa má zajtra odohrať stretnutie predposledného jesenného kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce, zostal zelený.

Na to, ako včera večer a v noci snežilo, je hracia plocha v dobrom stave,“ informoval nás technický riaditeľ ružomberského klubu Jaroslav Považan. „Pravidelne sledujeme vývoj počasia i jeho predpovede. Keďže teploty už dosahovali aj mínusové hodnoty, v nedeľu sa začalo s vyhrievaním trávniku a odvtedy kúrenie beží vkuse.“

Aj sa nič mimoriadne, či nepredvídané nestane, zajtrajší zápas by nemal byť ohrozený. „Platňa, ktorá má hrúbku 25 cm, je dostatočne zohriata, akurát voda z roztopeného snehu z ihriska odteká pomalšie. Takže trávnik je trochu mäkký, ale regulárny. Navyše prognóza počasia je celkom priaznivá. Vzhľadom na to, že vyhrievací systém končí pol metra čiarami, nejaký sneh, mimo hracej plochy bude potrebné odstrániť ešte ručne,“ pripojil vysvetlenie J. Považan.

Klobúk dole, ako šéfstvo MFK Ružomberok zareagovalo na príchod na zimy. Nič nenechalo na náhodu, naopak urobili všetko preto, aby zelený koberec bol v čo najlepšom stave.

Zajtra pôjde o posledný zápas Ruže v domácom prostredí, keďže bodku za jeseňou dá mužstvo budúci piatok (17. decembra) na súperovom ihrisku , v Dunajskej Strede. Len mimochodom prvé jarné stretnutie pod Čebraťom je naplánované už na 12. februára (2022), keď do Ružomberka zavíta Žilina.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia