Východniari vyliali Teplanov z pohára po penaltovej bitke

Východniari "vyliali" Teplanov z pohára po penaltovej bitke

RedakciaŠport20.4.2023

Futbalisti OŠK Renop Liptovská Teplá veľmi túžili hrať vo finále Prezidentského pohára, no tesne im to nevyšlo. Včera v semifinále remizovali v Dulovej Vsi 1:1, ale na pokutové kopy (2:4) zo súťaže vypadli.

Stalo sa to, čo sa nemalo. Keby mužstvo prehralo v riadnom hracom čase, nič nepoviem, takto to dosť bolí,“ rozhovoril sa tréner Teplanov Ján Kovalčík. „Bol to vyrovnaný zápas, no škoda nášho ustráchaného prvého polčasu. Neviem prečo, chalani sa očividne súpera zľakli. V prvom polčase si nedokázali ani poriadne prihrať. Akurát párkrát prešli do nejakých brejkov. Napriek tomu, sme do prestávky sme udržali vzadu nulu. V druhej ´polke´ sme už boli o niečo lepší než domáci, lenže do vedenia išla Dulova Ves. O sedem minút sa nám podarilo Martino Matulom vyrovnať. Do konca stretnutia sme herne mali navrch, bolo vidno, že súper už pomaly stráca sily, v 92. min. prišla aj obrovská šanca. To mohol byť klinec. No nasledovala jedenástková lotéria a v nej sme vybuchli. Celkove početná návšteva videla dobrý futbal.“

Prezidentský pohár je mladý formát pre víťazov oblastných súťaží, ktorý prvý raz bol vypísaný v roku 2020, ale, kvôli koronavírusu sa úvodné dva ročníky nedohrali. Až teraz spoznáme prvého víťaza, ten vzíde zo súboja MFK Bytča – TJ ŠM Dulova Ves.

Liptovská Teplá postupne prešla cez Blatnicu (1:1, 4:2 na pokutové kopy), Zborov nad Bystricou (5:1) a Osrblie (2:1).

TJ ŠM Dulova Ves - OŠK RENOP Liptovská Teplá 1:1 (0:0), na pokutové kopy 4:2

Góly: 55. Jačišin - 62. Matula, 350 divákov.

OŠK Renop: Žiaran - Greguška (63. Kardoš), Brtko (79. M. Lovás), Slovák, Milan, Kvasničák, M. Gejdoš, Sališ, T. Gejdoš, Eliaš, Matula.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia