Vydarená futbalová seansa v Ludrovej

Vydarená futbalová seansa v Ludrovej

RedakciaŠport16.1.2023

V Ludrovej, na Kratinách, sa v sobotu (14. januára) uskutočnil 6. ročník futbalového turnaja O pohár starostu obce. Na tamojšej „umelke“ bolo v akcii sedem pestrých partií, zväčša bývalých hráčov, kamarátov.

Po dvojročnej výluke, kvôli covidovej hnusobe, Ludrovec Matej Meško, ktorý žije a pracuje v Trnave, zase prišiel domov, aby vo svojom sympatickom formáte pokračoval. „Do karát nám zahralo aj počasie. Celkove možno hovoriť o vydarenej akcii, aj na základe reakcií účastníkov. Len ma mrzí, že bez vysvetlenia chýbalo mužstvo Bobrovca. Tri dni pred turnajom písali, že určite prídu. Lenže potom prestali reagovať na naše telefonáty a správy. Škoda. To bola taká jediná vrúbka, za ktorú z nás nikto nemôže. Keďže týmto v jednej skupine zostali len tri celky, stretli sa každý s každým dvakrát. Určite najdramatickejší bol semifinálový duel, v ktorom Kostolania, hoci viedli 5:0, podľahli Lunaku 8:9,“ vravel hlavný hostiteľ Matej Meško.

Primát z posledného „dostaveníčka“ na Kratinách obhájili futbalisti domáceho FC Čkory. po finálovom víťazstve nad takisto zväčša ludrovskou ekipou, s názvom Lunako - 7:4. „Samozrejme, máme radosť, že to opäť vyšlo. Avšak rozhodujúci zápas sme si aj sami skomplikovali. Viedlo sa 4:1, no dovolili sme súperovi priblížiť sa na 3:4. Podarilo sa nám udržať aj bývalého prvoligistu Mária Almaského, preto sme vyhrali,“ dal sa počuť Marko Kučera z víťazného kolektívu, ktorý si v sobotu prevzal aj cenu za najlepšieho hráča turnaja. „Určite každého potešilo, že si zase tieto partie mohli zahrať. Hoci po dlhšej dobe, no o to stretnutia bolo príjemnejšie a krajšie. Bola to tiež veľmi pekná spoločenská akcia.“

Z výsledkov – semifinále: Lunako (Michal Hollý , Martin Pavol, Juraj Oravec, Juraj Záchej, Marek Šrámek, Branislav Ružička, Šimon Múdry, Jozef Žiaran, Tomáš Gejdoš, Mário Almaský, Filip Uram, Filip Sliacky) – Kostolania (Erik Mikulec, Marko Gejdoš, Ján Sleziak, Anton Moravčík, Filip Hrbček, Roman Mrva, Maroš Mikulec, Vladimír Klačan, Filip Chovan) 9 : 8, Smädnie Brojlere (Radovan Petro, Michal Urban, Maroš Mišák, Ján Kajan, Lukáš Kajan, Lukáš Drdák, Marek Pinďura, Richard Šimo, Milan Žihlavník) - FC Čkory (Adam Šuša, Richard Průcha, Marek Uram, Marko Kučera, Adrián Fides, Martin Švárny, Filip Droppa, Šimon Žiara, Adam Klačko) 5:6, o 3. miesto: Kostolania - Smädnie Brojlere 3:3, na pokutové kopy 3:2, finále: Lunako - FC Čkory 4:7.

Najlepší jednotlivci – brankár: Jozef Žiaran (Lunako), strelec: Erik Mikulec (Kostolania) – 13 gólov, hráč: Marko Kučera (FC Čkory).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia