Vydarená futbalová spomienka na Popola

Vydarená futbalová spomienka na "Popola"

RedakciaŠport28.5.2022

Hlavná hracia plocha štadióna MFK Ružomberok dnes patrila detskému drobizgu. Konal sa tu Turnaj Juraja „Popol“ Hariňa, kategórie U 10. Hoci v takýchto ročníkoch narodenia sa výsledky často nevyhlasujú, organizátori, po dohode so všetkými trénermi, na záverečnej ceremónii išli podľa celkového poradia. Zúčastnené tímy si však odnášali rovnaké poháre a chalani, bez ohľadu na konečné poradie, zlaté medaily. Smelo možno povedať, že všetci boli víťazmi. Na trávniku nechávali svoje srdiečko a v každom meraní síl sa snažili o čo najlepší výsledok.

Víťazom, s plným bodovým ziskom, a so skóre 32:0 sa stala omladina Spartaka Trnava. „Sme radi, že prišla pozvánka z Ružomberka. Zišli sa tu asi najlepšie družstvá v tejto kategórii na Slovensku. Chalani si to užili, nastrieľali kopec gólov, v tomto smere sa pretekali medzi sebou, no zvlášť ma teší, že ukázali aj naučené veci. Len ich to môže povzbudiť do ďalšej roboty,“ pochvaľoval si trnavský kouč Denis Ďuga.

Druhá priečka patrila žilinským chlapcom. Aj ich tréner Stanislav Lagovský mal len príjemné pocity: „My sme na turnaji raz do roka, o to väčší zážitok to bol pre chalanov. Mohli sme sa konfrontovať so zaujímavými súpermi. ´Decká´ si užívali každé víťazstvo, tešili sa z gólov a samozrejme z medailí. A všetko klapalo.“

Tretie miesto si vykopal futbalový poter Juppie Banská Bystrica. „Podujatie bolo super zorganizované. Tieto deti si azda navždy budú pamätať, že v desiatich rokoch hrali na fortunaligovom štadióne a na kvalitnom trávniku. Aj ako tréneri si to veľmi vážime,“ dal sa počuť kormidelník spod Urpína Tomáš Ugróczi.

Domáce družstvo obsadilo štvrté miesto s dvomi víťazstvami a tromi prehrami. „Je to výborné, že nám klub umožnil takýto turnaj zorganizovať. Chlapci mali obrovskú motiváciu. Mohli si zahrať na hlavnom ihrisku a prišiel ich povzbudiť fanklub. Z jeho prítomnosti boli chalani úplne hotoví. Veď nechýbala ani záverečná ďakovačka. Ako tréner sa pozerám v prvom rade na hernú stránku, ale medaily všetkých veľmi potešili. To čo dokazuje Trnava v tejto kategórii, veru klobúk dole,“ hodnotil tréner ružomberskej mladej zmeny Jozef Kmeť.

Očividne spokojný bol tiež riaditeľ sympatického podniku a šéf prípraviek pod Čebraťom Róbert Hazucha. „Myslím si, že všetky deti mali veľký zážitok. Veď len tak sa na fortunaligový štadión nedostanú. Keďže chodíme po rôznych turnajoch, náš smelo môžem zaradiť k tým s vyššou kvalitou,“ konštatoval prvý muž organizátorského súkolia.

Nie obvyklou minútou ticha, ale potleskom si zúčastnené družstvá uctili pamiatku jedného zo zakladateľova fanklubu Concordia 1906 a veľkého fanúšika ružomberského športu Juraja Popola, ktorý zomrel vlani v júli. Medaily hráčom a trénerom odovzdával „Popolov“ otec Anton Hariň.

Poradie: 1. Spartak Trnava, 2. MŠK Žilina, 3. Juppie Banská Bystrica, 4. MFK Ružomberok, 5. AS Trenčín, 6. Tatran Prešov.

Ružomberské výsledky: MFK – Juppie 2:4, MFK – Trnava 0:5, MFK – Trenčín 3:1, MFK – Prešov 4:0, MFK – Žilina 2:4.

Najlepší jednotlivci – brankár: Michal Muráň (Žilina), strelec: Dominik Fojta (Trnava), 9 gólov, hráč: Alex Švárny (Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia