Vydarené okrúhle narodeniny cyklistického šlaku

Vydarené okrúhle narodeniny cyklistického šlaku

RedakciaŠport25.10.2022

Občianske združenia CK Cyklisti Černová a Černovský chotár zorganizovali 10. ročník pretekov na horských bicyklov Čutkovský šlak.

Celkove sme mali 115 pretekárov, čo považujeme za pekné číslo. Žičilo nám tiež počasie. Myslím si, že o účastníkov jubilejného ročníka sme sa aj dobre postarali. Bolo počuť iba pozitívne hodnotenia. Opäť môžeme hovoriť o medzinárodnom podujatí, keď vyhral český cyklista. Vlani zase medzi nás zavítal viacnásobný majster Čiech, už veterán Karel Hartl. Prvý raz sme mali živú hudbu,“ hodnotil riaditeľ „šlaku“ Tomáš Bačkor.

Na hlavnej 20,7 km dištancii, s prevýšením 939, suverénne triumfoval Hynek Tekula z Kopřivníc. „Bol som tu už pred tromi rokmi, vtedy sa jazdil jeden dlhý okruh. Už som plánoval koniec sezóny, ale napokon padlo rozhodnutie, že si vyjdeme na Slovensko na rodinný výlet. Všetko bolo fajn, akurát po pretekoch začalo pršať,“ rozhovoril sa 23 – ročný „biker“. „Trať pekná, veľmi sa mi páči, pričom jazdíte hore-dole. Za ďalšie pozitívum považuje, že väčšinou sa tiahne lesom a asfaltu je minimum. Organizátori dbali na každý detail, označili dokonca korienky,“ pripojil absolútny víťaz, ktorý do Čutkova pricestoval v sprievode rodičov a priateľky.“

Celkove druhý prešiel cieľom Jozef Martiška (KNAC) Ružomberok, keď zároveň ovládol mužskú kategóriu od 40 do 49 rokov. „Na víťaza si pamätám, už tu bol. To však nebol môj súper. Okruh bol veľmi dobre pripravený, aj čo sa týka značenia. Celkove všetko klapalo. Zatiaľ najlepšie. Cítil som sa trochu ´nascípaný´, takže tomu bolo treba prispôsobiť tempo. Do kopca to bolo skôr intervalové šliapanie, no vedel som, že dole musím dupať. Práve zjazdy rozhodli o konečnej druhej priečke,“ opísal preteky 41 – ročný horský cyklista. Len mimochodom, jeho syn Teodor Martiška (ŠKC Liptovská Lúžna) bol najrýchlejší na hobby trati (jedno kolo), keď zlato bral medzi kadetmi.

Výsledky

Hlavná trať – juniori: 1. Zupko 1:07:27, muži do 39 rokov: 1. Tekula (DK BIKESHOP Racing Team – ČR) 59:25, do 49 rokov: 1. Martiška (KNAC Ružomberok) 1:04,57, do 59 rokov: 1. Hurák (Cyklistiská tour) 1:22:34, nad 60 rokov: 1. Palúch (Donovaly) 1:25:07, ženy do 39 rokov: 1. Karašová 2:06:11, do 49 rokov: 1. Huráková (Lokca) 1:40:47.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia