Vydarený ďalší diel Klačno Open, u mužov účastnícke maximum

Vydarený ďalší diel Klačno Open, u mužov účastnícke maximum

Ján SvrčekŠport12.9.2023

Keď vlani výrazne karty riaditeľovi tenisového turnaja rekreačných hráčov Klačno Open Milanovi Sekerovi zamiešali vrtochy počasia, kvôli ktorým sa dokonca o týždeň neskôr posúval stanovený termín, na antuke ružomberského Fitness centra California sme narátali 19 mužov a 6 žien. Víkendová, v poradí štrnásta kapitola tohto podniku, bola diametrálne iná. Prišlo (zatiaľ) rekordných 36 mužov a 13 žien, čo je takisto veľmi pekné číslo. Celé dva dni tentoraz boli zaliate s výživným slnkom, pod blankytnou oblohou.

Netajím, ten maratón bolo mimoriadne náročné zvládnuť. Keďže manželka Beáta s deťmi si zobrala na starosť guláš, celá réžia zostala na mne. A k tomu sa ešte pridružila horúčava. V pondelok, hoci som nič nepil, človek sa cítil ako po opici. No všetko sa zvládlo a celé podujatie veľmi dobre dopadlo,“ rozhovoril sa M. Sekera.

Boli to dva výdatné hracie dni. „U mužov propozície rátali s dvomi variantmi. Prvá zaručovala zo skupín v prvej a v druhej lige prvým dvom postup do štvrťfinále. V prípade, že by sa mal sobotný program natiahnuť až do tmy, víťazi skupín by išli priamo do semifinále. No stihlo sa aj štvrťfinálové kolo, hoci niektoré dvojhry si hráči dohodli v nedeľu už na siedmu hodinu ráno,“ vravel ďalej hlavný šéf.

V prvoligovej konkurencii si víťaznú trofej odniesol Oravčan Patrik Zrnčík, pričom jeho finálový súper, domáci hráč Daniel Borový, druhý set a tým aj celý zápas pre zranenie skrečoval. U žien zvíťazila Jelka Lovašová z Levíc. Títo majstri „chlpatej loptičky“ už viackrát ovládli Klačno Open. „Nestarnúci Zrnčík takto odplatil odplatil Borovému finálovú prehru spred týždňa z Guláš Ópeň. Lovašová to je niekdajšia aktívna tenistka, čo vidno na jej pohybe i úderoch,“ pripojil M. Sekera.

Na Klačno zavítal aj bývalý hlavný tréner ružomberských futbalistov, momentálne kouč bez angažmánu, Peter Struhár, ktorý, mimochodom, v auguste absolvoval stáž v Spojených štátoch amerických, v Severnej Karolíne a v Charlotte. V prvoligovej spoločnosti skončil štvrtý a bol veľmi spokojný.

Výsledky: muži I. liga – semifinále: Borový (Ružomberok) – Vrtich (Ružomberok) 6:0, 6:2, Zrnčík (Dolný Kubín) – Struhár (Martin) 6:0, 62, finále: Zrnčík – Borový, 6:1, 2:0, skreč., II. liga – semifinále: Hatiar (Lisková) – Hlačina (Ružomberok) 6:4, 4:6, 10:5, Kelčík (Liptovské Sliače) – Novák (Žilina) 6:0, 6:0, skreč, finále: Hatiar – Kelčík 6:2, 6:1, nad 55 rokov: 1. Barták (Ružomberok), ženy – semifinále: Lovašová (Levice) – Hatiarová (Lisková) 6:2, 6:3, Kozolková (Bratislava) – Sekerová (Ružomberok) 6:2, 6:1, finále: Lovašová – Kozolková 6:4, 4:6, 10:6.

Foto: autor

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia