Vydarený futbalový event v Hrboltovej

Vydarený futbalový event v Hrboltovej

RedakciaŠport27.6.2021

Pri včerajšom Memoriáli Vendelína Kmeťa a Jozefa Húšťu v Hrboltovej domáci futbalisti aj oslávili prvenstvo v ôsmej lige a postup do druhej najvyššej liptovskej súťaže. Pohár za triumf odovzdal predseda športovo – technickej komisie Liptovského futbalového zväzu Jaroslav Dráb kapitánovi ŠK TJ Hrboltová Petrovi Bistiakovi.

Čo sa týka samotného turnaja najprv Hrboltová zdolala Valaskú Dubovú (VIII. liga) 6:1, keď „vymaľované“ bolo už do prestávky – 4:0. Druhé „semifinále“ mužstiev z rovnakých futbalových poschodí prinieslo zaujímavú zápletku a o víťazstve Olešnej nad Istebným rozhodli až strely zo značky pokutového kopu.

Futbalisti Olešnej, ktorí sú účastníci šiestej ligy Oblastného futbalového zväzu Kysúc ovládli aj celý memoriál, keď vo finále pokorili hostiteľský tím 4:2. „Stretnutie sme otvorili veľmi dobre, rýchlo sme viedli sa 2:0. Súper do prestávky strelil kontaktný gól a v druhom polčase už bol lepší, takže vyhral zaslúžene,“ konštatoval hrajúci hrboltský tréner Milan Krivoš. „Celkove to po všetkých stránkach bola vydarená akcia. Rovnaký turnaj plánujeme zorganizovať aj o rok,“ pripojil kouč Iskry.

Za povšimnutie stojí, že cenu pre najlepšieho brankára si prevzal len 15 – ročný domáci Markus Mokoš. „Ide o nášho talentovaného chlapca, ktorý je na hosťovaní v Tatrane Liptovský Mikuláš. V majstrovskom zápase zatiaľ chytať nemôže, až keď dovŕši šestnásť rokov,“ podal vysvetlenie Krivoš.

Výsledky: ŠK TJ Iskra Hrboltová – TJ Valaská Dubová 6:1 (4:0), Tatár a Bistiak po 2, P. Huntoš, Janík – Kučera, TJ Olešná – OŠK Istebné 2:2, na pokutové kopy 4:3, Babiš, Svitek – Janusdeák, Katreniak, o 3. miesto: Istebné – Valaská Dubová 6:4 (2:2), Janusdeák a Katreniak po 2, Dulovec, vlastný – Kozák 2, Kučera, Kadubec, finále: Hrboltová – Olešná 2:4 (2:1), Petro, Bistiak – Babiš 3, Svitek. Najlepší strelec: Marek Babiš (Olešná) – 4 góly, najlepší brankár: Markus Mokoš (Hrboltová).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia