Vydarený futbalový podnik v Liptovskej Teplej

Vydarený futbalový "podnik" v Liptovskej Teplej

RedakciaŠport20.7.2020

V Liptovskej Teplej po dlhej odmlke bol obnovený Memoriál Jozefa Patryláka vo futbale. Jeho víťazom sa stal poriadajúci OŠK Renop, keď vo finálovom derby dueli proti Lúčkam po „egálovom“ výsledku (1:1), rozhodoval strelami zo značky pokutového kopu. Za stavu 5:5 rozhodujúcu penaltu premenil 37 – ročný matador Miroslav Bobek.

Bol to perfektný turnaj, vydarený po všetkých stránkach, aj divákov prišlo dosť,“ pochvaľoval si tréner Teplanov Ján Kovalčík. „Finále bolo presne také, ako sme si želali. Po prvom polčase sme mohli viesť aj 4:0, no padol len jeden gól. V druhom už Lúčky mali navrch, pre našich starších hráčov boli dve stretnutia dosť značným sústom.“

Účastník siedmej ligy ŠK Lúčky – kúpele veru poriadne potrápil súpera z najvyššej liptovskej súťaže. „Bolo to pekné podujatie, s dôstojným vyvrcholením. My sme spokojní, chlapci prehrali len na jedenástky. Po koronapauze sa boríme s viacerými problémami, je nás málo, viac – menej skladáme nové mužstvo,“ rozprával tréner z kúpeľnej obce Ivan Dittrych.

V súboji o 3. miesto Hrboltová z ôsmej liptovskej ligy vyhrala nad účastníkom najvyššej oravskej súťaže OŠK Istebné 2:1. „Bol to prospešné podujatie, chlapci odohrali dva vyrovnané zápasy, navyše v prvom s Lúčkami, nás za stavu 1:1, tri minúty delili od penaltového rozstrelu. Cením si, že v stretnutí proti Istebnému mužstvo dokázalo otočiť výsledok z 0:1 na 2:1 vo svoj prospech,“ dal sa počuť šéf hrboltskej lavičky Milan Krivoš.

Takisto starosta Liptovskej Teplej Milan Kašák mal len príjemné pocity z futbalového sviatku, ktorý večer vyústil v tanečnú zábavu a v ohňostroj. „Hoci počasie nebolo dáke výnimočné, záujem bol veľmi pekný. Ľudia uvítali, že sa obnovil niekdajší memoriál. Chceli sme pripraviť nejaký turnaj, keď iniciatíva prišla od bývalých hráčov. Dumali sme aj nad názvom, nechcel som, aby to bol pohár starostu, ktorý spravidla obce organizujú. Osobne som len uvítal oprášenie starej tradície a tým si pripomenutie pamiatky človeka, ktorý ako hráč a funkcionár sa zaslúžil o rozvoj športu a zvlášť futbalu v dedine,“ uviedol M. Kašák.

Výsledky: Liptovská Teplá – Istebné 4:1, Hrboltová – Lúčky 1:2, finále: Liptovská Teplá – Lúčky 1:1, na pokutové kopy 6:5, o 3. miesto: Hrboltová – Istebné 2:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia