Vydarený lezecký podnik na umelke

Vydarený lezecký podnik na "umelke"

RedakciaŠport21.11.2022

V sobotu sa v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej na Sládkovičovej ulici v Ružomberku uskutočnil 9. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene Ulenfeldov pohár.

U mužov zvíťazil Martin Genda z Martina. „Som tu druhý raz, po troch rokoch. Nová zmodernizovaná a rozšírená stena je jednoznačne lepšia, než tá predchádzajúca. Parádne ´chyty´, farebne označené cesty, tiež výborní stavači,“ pochvaľoval si 38 – ročný horolezec z Turca, ktorý však netají, že jednoznačne dáva prednosť exteriéru pred halou. „Keďže vonku bolo celkom pekne, lákalo ma to do prírody. Avšak už vopred som sľúbil, že prídem. Určite neľutujem, všetko bolo super. Rodinná atmosféra, tiež dobre som si zaliezol.“

Ženskú kategóriu ovládla len 14 – ročná Viktória Sališová zo Zlatých Moraviec. „V tamojšej telocvični som už liezla v januári, keď sa konal odložený 8. ročník pohára a predtým aj ako ´decko´. Nová stena hneď na prvý pohľad vyzerá krajšie než tá stará. Celkový dojem je veľmi príjemný. V telocvični opäť vládla veľmi dobrá atmosféra. Spokojná som bola tiež obtiažnosťou,“ vyznala sa členka širšej slovenskej reprezentácie. „Skaly vonku dáko neobľubujem, ja som vyrástla na ´umeline´ a tá mi aj najviac sedí,“ dodala ambiciózna dievčina.

Narátali sme 43 pretekárov, bola to jedna z najlepších účastí. Po covidových ročníkoch sa zase vrátili detské kategórie, čo bolo ďalším pozitívom. Celkove som veľmi spokojný. Nielen s počtami, no i s kvalitatívnou úrovňou. Len mimochodom išlo o prvú plnohodnotnú súťaž na našej novej stene. Z našich členov by som zvlášť vyzdvihol Michala Kľusku, ktorý dopoludnia vyhral svoju kategóriu U 14 a poobede pridal prvenstvo i medzi staršími chlapcami v U 18. Nuž a o rok nás čaká jubilejný desiata kapitola,“ konštatoval hlavný rozhodca Ulenfeldovho pohára Július Stančok z poriadajúceho HK Iames Ružomberok.

Z výsledkov – muži: 1. Genda (HK Neolit Martin), 2. Gizela (TJ Slávia Zvolen), 3. Ivan (HK Iames Ružomberok), ženy: 1. Sališová (HK Zlaté Moravce), 2. Truchanová, 3. Buntová (Horoklub Banská Bystrica), juniori: 1. Kľuska (HK Iames Ružomberok), juniorky: 1. Sališová, od 11 do 14 rokov - chlapci: 1. Kľuska, dievčatá: 1. Sluková (HK Baník Prievidza), do 10 rokov – chlapci: 1. Kučák (HK Iames Ružomberok), dievčatá: 1. Korytková (Horoklub Banská Bystrica).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia