Vydarený štart žien a U 19 MFK Ružomberok

Vydarený štart žien a U 19 MFK Ružomberok

Ján SvrčekŠport12.8.2023

Hlavnému koučovi starších dorastencov MFK Ružomberok Miroslavovi Droppovi debut prvoligový debut skvele vyšiel. „Devätnástka“ spod Čebraťa v Bešeňovej vyhrala nad Dunajskou Stredou 3:0. „Skvelý výkon,“ vyhlásil bezprostredne po stretnutí Droppa. „Netajím, ani sám som nečakal, že chalani na úvodné kolo vyrukujú s takým úžasným odhodlaním. V úvodnej tridsaťminútovke boli dominantní na lopte, keď na ihrisku robili všetko, čo sme si povedali. Len škoda, že z množstva šancí sa ujala len jedna. Potom asi na desať minút iniciatívu prevzala Dunajská Streda, aj vďaka našim stratám. Druhá polovica nám patrila, súperovi sme vôbec nedovolili, aby sa do zápasu vrátil. Hráči sa presadili aj strelecky.“

MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0), 25. Lopušek, 67. Husarčík, 76. Mihályi.

Vlani bronzové ružomberské futbalistky dnes do nového prvoligového ročníka vstúpili presvedčivým víťazstvom nad MŠK Žilina 7:1. „Do sezóny sme, v rámci našich možností, tiež vzhľadom na aktuálnu situáciu v družstve, vykročili fajn. Dievčatám vyšiel úvod, keď za necelých dvadsať minút viedli 4:0. Na začiatku, už v 2. min., nám možno pomohol aj žilinský vlastenec. Potom ale prišlo poľavenie, desať-pätnásť zaspatých minút, kde sme aj inkasovali gól a ešte súperky nastrelili brvno. Celkove záver prvého polčasu bol z našej strany taký nemastný – neslaný. V druhom sme ale zase na súpera vybehli a až do konca mali zápas pod kontrolou. Nejaké oživenie priniesli aj striedania,“ hodnotil tréner ružomberských žien Jaroslav Súkeník.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 7:1 (4:1), 2. vlastný (Staňová), 7. Maslová, 12. Sirejová, 17. Hrúziková, 62. R. Žihlavníková, 75. Ogureková, 89. Bruníková – 29. M. Šmidová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia