Vydarený tenisový turnaj vo štvorhre na ružomberskom sídlisku

Vydarený tenisový turnaj vo štvorhre na ružomberskom sídlisku

RedakciaŠport2.7.2019

Tenisový turnaj Klačno open vo štvorhrách má za sebou siedmy diel. V mužov si víťaznú trofej odniesli Patrik Zrnčík a Marek Dubovec z Dolného Kubína.

Zrnčík je už tradičným účastníkom turnajov na Klačne, ale Dubovec k nám zavítal prvý raz. Ide o právnika, ktorý žije v USA, v Arizone. Hoci tvrdil, že intenzívnejšie sa tenisu venuje len päť rokov, hral perfektne, to nemalo chybu,“ vravel zakladateľ a riaditeľ podujatia pre rekreačných vyznavačov „chlpatej loptičky“ Milan Sekera. „Celkove turnaj bol vydarený, všetci boli spokojní. Muži hrali najprv v skupinách a potom prišiel vyraďovací systém. Aj poslední zo skupín si zahrali v skupine útechy. Mrzeli nás akurát iba tri páry u žien. Škoda, že v rovnakom termíne Prievidžania do kalendára zaradili svoj turnaj v mixe,“ doplnil Sekera.

Zrnčík s Dubovcom vo finále sfúkli ružomberská dvojicu Juraj Bystričan, Daniel Borový dvakrát 6:1. „Minulú stredu sa mi ozval Marek Dubovec, či si v Dolnom Kubíne nedáme dvojhru. Keď mi pred ružomberským turnajom vypadol synovec, tak som mu zase ja zavolal a celkom nám to spolu sadlo,“ vysvetľoval 46 – ročný Patrik Zrnčík, ktorý ešte nedávnom hrával futbal za OŠK Švošov a momentálne si sem – tam ide kopnúť za Sedliacku Dubovú. „Super sme si zahrali. Štvorhra to je moja srdcovka, s ňou som aj tenis začínal,“ doplnil Zrnčík. „Paťo Zrnčík vždy príde s nejakým vážnym ´hráčikom´, dakoho slabého si neprivedie. Dubovec nemal prakticky žiadnu slabinu. Dobre si sme zahrali, počasie vynikajúce, atmosféra už tradične parádna, občerstvenie tiež skvelé,“ povedal pre náš portál Juraj Bystričan.

Medzi ženami prvenstvo patrilo Zuzane Bradiakovej a Beáte Fleischerovej z Ráztočna.

Muži – semifinále: Zrnčík, Dubovec (obaja Dolný Kubín) – J. Kotrík, Š. Kotrík (obaja Rajec), Bystričan, Borový (obaja Ružomberok) – Matiašovský, Dikant (obaja Rajec) 6:1, 6:1, finále: Zrnčí, Dubovec – Bystričan, Borový 6:1, 7:1, o 3. miesto: Matiašosvký, Dikant – J. Kotrík, Š. Kotrík 6:1, 6:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia