Výdatné vianočné menu

Výdatné vianočné menu

RedakciaŠport27.12.2020

Liptovský Štefanský beh mal by mal malé výročie, piaty diel, lenže COVID-19 na Druhý sviatok vianočný „nepustil“ vyznavačov maratóniek do ružomberských ulíc.

Aspoň symbolicky som si pripomenul náš Štefanský beh, za jeden deň som si však dal poriadne do tela, absolvoval som všetkých šesť „A“ trás virtuálnej Ružomberskej bežeckej ligy (RBL),“ rozhovoril sa náš známy ultravytrvalec Dalibor Dvorštiak. „Chcel som otestovať organizmus, zistiť, čo si po trojmesačnej pauze ešte telo pamätá z predchádzajúcich pohybových aktivít. Začínal som ráno o deviatej a končil o tretej hodine poobede. Svoj nevšedný bežecký deň som otvoril výbehom na Čebrať a zakončil ´chuťovkou´ stupákom na Málinô Brdo. Pri troch tratiach mi sparing robila dcéra Ema, ostatné som šliapal sám. Na jednotlivé štarty sme sa presúvali autom.“

Päťdesiatročný ružomberský extrémny bežec si samozrejme jednotlivé trajektórie aj zmeral, aby si do celkového hodnotenia RBL pripísal šesť ďalších štartov.

Hoci v roku 2020 všetky kalendáre pre vyznavačov maratóniek boli výrazne poznačené a hlavne zoštíhlené pandémiou koronavírusu, Slovenská ultratrailová liga napísala svoju šiestu kapitolu v rade. V hlavnej mužskej súťaži si opäť pódiové umiestnenie vybehal D. Dvorštiak. Kým pred rokom skončil tretí, teraz mu patrila dokonca druhá priečka za Žilinčanom Matejom Oravcom. „Miesto trinástich pretekov sa uskutočnilo osem. Začiatkom marca to bola zimná Kysucká stovka a potom sa na ďalšie podujatie čakalo až do júna. Samozrejme, druhé poradie si veľmi vážim. Hoci je tiež pravda, že keby republiková elita absolvovala všetky preteky, nie som až tak vysoko. Konečný bodový zisk vzíde s počtu odbehnutých pretekov, z ich obtiažnosti a z dosiahnutých umiestnení. Celkove som absolvoval sedem, najlepšie som skončil na Kysuckej stovke, podobne ako pred rokom, šiesty. Tento rok ma dosť limitovala nepríjemná bolerióza,“ dorozprával Dalibor Dvorštiak.

Slovenská ultratrailová liga – muži: 1. Oravec (Žilina) 6142 b., 2. Dvorštiak (Ružomberok v pohybe) 4284, 3. Zigo (Bratislava 4083, 5. Kerekeš (Ružomberok) 3470.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia