Vyhlásili výsledky ankety O najlepšieho basketbalistu a basketbalistku

Vyhlásili výsledky ankety O najlepšieho basketbalistu a basketbalistku

RedakciaŠport17.2.2020

V nedeľu v bratislavskom hoteli Lindner slávnostne vyhlásili výsledky ankety Slovenskej basketbalovej asociácie. Za rok 2019 sa najlepším basketbalistom stal Vladimír Brodziansky (Obradoiro CAB – Španielsko) a najlepšou basketbalistkou Barbora Bálintová (Arka Gdyňa – Poľsko).

Na piatom mieste skončila ružomberská kapitánka Miroslava Mištinová, a to najvyššie z hráčok slovenskej extraligy. Za rok 2018 Mištinovej v top desiatke patrila siedma priečka. „Áno, takáto pocta poteší,“ reagovala na výsledky ankety 22 – ročná krídelníčka. „Predo mnou sú len basketbalistky z lepších zahraničných líg. No je to však ťažko porovnávať.“

Na oficiálnom akte opora Ruže a hráčka základnej päťky našej reprezentácie chýbala. „Nedostala som pozvanie, o výsledkoch ankety som sa dozvedela len z internetu,“ vysvetlila Mištinová.

Zistili sme, že SBA na svoj event zavolala iba prvých troch mužov a prvé tri ženy. Pri vyhlasovaní celej desiatky dosť čudný počin.

Už devätnásty raz sa víťazom kategórie tréner roka stala Natália Hejková (USK Praha), ktorá má za sebou aj šestnásť mimoriadne úspešných rokov na lavičke ružomberských žien.

Najlepšie basketbalistky: 1. Barbora Bálintová (Arka Gdyňa – Poľsko) 3026, 2. Žofia Hruščáková (UNI Győr MÉLY-ÚT – Maďarsko) 1804, 3. Angelika Slamová (Arka Gdyňa) 1401, 4. Sabina Oroszová (Allianz GEAZ Sesto San Giovani – Taliansko) 1157, 5. Miroslava Mištinová (MBK Ružomberok) 562, 6. Marie Růžičková (KSC Szekszárd – Maďarsko) 560, 7. Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky) 512, 8. Dominika Drobná (Young Angels Košice) 295, 9. Timea Sujová (ŠBK Šamorín) 232, 10. Nikola Kováčiková (Georgetown University Washington – USA) 221. Hlasy dostalo 24 hráčok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia