Vyhrievanie ružomberského trávnika fachčí

Vyhrievanie ružomberského trávnika fachčí

RedakciaŠport30.1.2023

Ružomberskí futbalisti momentálne trénujú na umelej tráve, no v sobotu (4. februára) majú o 14. hod. naplánovanú generálku pred štartom jarnej časti Fortuna ligy s poľským tímom MKS Puszcza Niepolomicena na svojej hlavnej hracej ploche. Kouč mužstva Peter Struhár by na prírodnom trávniku chcel v piatok absolvovať aj jednu tréningovú jednotku. Ostrý štart jari čaká Ružu pod Čebraťom 11. februára proti Zemplínu Michalovce.

Vykurovanie ihriska sme spustli 19. januára a dovtedy stále beží,“ rozhovoril sa technický riaditeľ MFK Ružomberok Jaroslav Považan. „Priznám sa, z najbližšieho víkendu mám aj obavy, aby sme si náhodou nezničili trávnik pred dôležitým „majstrákom“ s Michalovcami. Pravidelne sledujem predpovedať počasia na sedem i desať dní a nie je dáka optimistická. Najväčší problém nastáva, keď výdatnejšie nasneží. Napríklad nejakých dvadsať-tridsať centimetrov. Keďže sa kúri, hracia plocha je mäkká a hore má nejakých dvanásť-trinásť stupňov. Žiadna technika pri odpratávaní snehovej prikrývky neprichádza do úvahy, to by sme urobili na trávniku koľaje. So snehom sa môžeme pasovať len ručne.“

Dnes ráno v Ružomberku ortuť v teplomere klesla aj na mínus sedem-osem stupňov, no bez nejakej ujmy. „Tráva nezamrzla, vytvorila sa len taká chrastička, ktorá za dve hodiny bola preč,“ doplnil Jaroslav Považan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia