Vynález brankára M. Macíka

Vynález brankára M. Macíka

RedakciaŠport30.3.2020

Kým hráči MFK Ružomberok podľa individuálnych plánov kondičného kouča Tomáša Bartka predovšetkým ukrajujú nejaké „kiláky“ v teréne a doma posilňujú vlastnou váhou, tak brankári sú trochu iná „kasta“, no takisto nevynechávajú „fyzičku“.

Aj my potrebuje kondičnú prípravu, osobne si rád zabehám, skôr však v izbe krútim na stacionárnom bicykli. Doma takisto posilňujem, čiže pracujem na celkovej zdatnosti,“ uviedol ružomberský gólman Matúš Macík.

Jeden z najlepších mužov medzi žrďami v našej elitnej futbalovej súťaži prezradil tiež vlastný patent, ktorý ho počas karantény udržuje vo svojom „remesle“. „Neďaleko našej bytovky som objavil jednu stenu, buď si do nej zakopem, alebo loptu hádžem a keď sa odrazí zase ja sa trochu hádžem o zem. Takže takto si viem spraviť celkom kvalitný brankársky tréning a nepotrebujem pri tom nikoho. Mám dosť cvičení, ktoré striedam. Tento ´plac´ využívam takmer každý deň,“ objasňoval Macík vlastnú tréningovú jednotku na mikulášskom sídlisku.

Skoro dvojmetrový obor, ktorý odchytal 97 zápasov na domácej prvoligovej scéne, nám priblížil aj bežný deň v čase, keď futbalový stánok pod Čebraťom je zatvorený. „Dlhšie si teraz pospím než zvyčajne, pretože nemusím skoro stávať. Asi do deviatej som v posteli a potom si dám dobré raňajky. Dopoludnie mi vyplní spolu s priateľkou dobrý domáci kruhový tréning. Nasleduje obed, po ňom sa zväčša vyvezieme niekde do okolitej prírody na polhodinovú prechádzku. Po návrate zvonku si trochu oddýchnem pri káve a čaká ma popoludňajšia fáza. Bicykel doma a ´moja´ futbalová stena. Večer si spravidla pozrieme dobrý film.“

Matúš je vkuse v kontakte s trénerom brankárom a v minulosti takisto výborným gólmanom Ľubošom Hajdúchom. „Prakticky každý deň si s Ľubošom píšeme. Takto si navzájom posúvame informácie nielen týkajúce sa futbalu, ale i súkromného života. Medzi nami sa vytvoril veľmi dobrý priateľský vzťah.“

Hoci športový život sa úplne zastavil, 26 – ročný Mikulášan zostáva optimista. „Verím, že všetko dobre dopadne a že za krátky čas sa opäť vrátim k tomu, čo chcem robiť a čo ma baví. Hlavne, aby sme náročné obdobie všetci zvládli zdraví,“ pripojil Macík, ktorý počas pandémie sa správa veľmi zodpovedne a vôbec nechodí medzi ľudí, len nevyhnutne do obchodu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia