Vyrysovaný J. Ulík bral na Európe bronz

Vyrysovaný J. Ulík bral na "Európe" bronz

Ján SvrčekŠport21.5.2024

Jaroslav Ulík z Liptovskej Osady získal bronzovú medailu na majstrovstvách Európy v kulturistike v španielskej Santa Susanne v kategórii open master classic bodybuilding u mužov nad 45 rokov.

Opäť po piatich rokoch som bol na ´Európe´. Predtým to bolo 6. miesto. Môjmu štartu na kontinentálnom šampionáte predchádzala tretia priečka na majstrovstvách Slovenska v Starej Ľubovni v open kategórii masters. Na základe tohto výsledku ma Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja nominovala do Španielska,“ rozhovoril sa J. Ulík, ktorý, o. i. aj štrnásť rokov ťahá káru OŠK Tatran Liptovská Osada vo funkcii predsedu.

Štartoval som v kategórii, kde nemohli súťažiť nejakí ´napichaní´ borci. Pretekár musel prejsť cez sito, išlo o telesnú váhu vo vzťahu k osobnej výške. Dosť bolo aj takých kulturistov, čo stanovené limity nesplnili,“ vysvetľoval Osaďan, 29. mája oslávi 61. narodeniny.

Mal som za sebou tvrdú prípravu, ale vyplatilo sa makať. Päťkrát do týždňa silové tréningy, ktoré sa mi začínajú už ráno pred piatou, aby som potom všetko postíhal. Týždenne išlo o 35-40 hodín strávených v ´posilke´. Plus k tomu prísna strava, či diéta. Počas tohto obdobia sa mi podarilo zhodiť takmer desať kíl,“ dozvedeli sme sa ďalej.

O tomto mužovi je však známe, že čo sa týka športu, má širší záber. „Poobede je to horský bicykel a aktívne hrávam aj stolný tenis za OŠK Tatran. Sme v siedmej lige, keďže vypadlo sa zo ´šestky´. Kulturistika ma však sprevádza celým životom, už od šiestich rokov. Aj v robote mám svoju posilňovňu,“ doložil Jaroslav Ulík.

Foto: archív J. Ulík

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia