Vytrvalostný event v ružomberskom stredisku

Vytrvalostný event v ružomberskom stredisku

Ján SvrčekŠport20.7.2023

Behaj lesmi Veľká Fatra, je názov štvrtej zastávky 6 – dielnej série Behaj lesmi. Tá v sobotu (22. júla) zavíta do ružomberského rezortu Hrabovo – Málinô Brdo a jeho okolia.

Súčasťou tohto formátu, ktorý organizuje česká firma aj na Slovensku, je tretí raz Ružomberok. Momentálne máme prihlásených okolo 1200 bežcov, no ešte rátame, že asi stovka pribudne,“ povedal pre náš portál koordinátor „Veľkej Fatry“ Mário Piecka.

Podujatie o 10. hod. v Hrabove otvoria detské kategórie. Na 12. hod. je naplánovaný štart aj charitatívneho JOJ Šport runu, čiže 5 km trate. Od trinástej hodiny postupne prídu na rad aktéri najdlhšej 18 km dištancie o pol hodinu neskôr je na programe začiatok „desiatky“.

Obe hlavné trate 18 km a 10 km, majú hromadný štart v Hrabove, ale tu sa ešte nezačína merať čas. Kabínková lanovka potom vyvezie pretekárov na Málinô Brdo, kde budú po skupinkách vybiehať zo štartovného koberca, čím sa spustí aj časomiera. ´Osemnástka´ vytiahne vytrvalcov najprv na Vlkolínske lúky, potom vybehnú na Vlkolínec, kde im náladu vylepší miestny fujarista, ďalej budú pokračovať okolo Sidorova, zavítajú aj do Čutkova a odtiaľ prídu do Hrabova,“ doplnil M. Piecka.

Na 16. hod. je naplánované vyhlásenie výsledkov hlavných tratí a potom sa ešte bude žrebovať tombola.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia