Vyznavači maratóniek sa stretnú v Liptovských Sliačoch

Vyznavači maratóniek sa stretnú v Liptovských Sliačoch

RedakciaŠport9.9.2022

Tradičný Beh okolo Liptovských Sliačov mal dve výluky kvôli koronavírusu, no vracia sa do kalendára. V nedeľu (11. septembra) príde na rad jeho 47. ročník, keď opäť hlavným centrom celého diania bude futbalový areál 1. OFC Liptovské Sliače.

Organizátorské súkolie, v pozmenenom zložení, sa rozhodlo dať pretekom nový dynamickejší dizajn. „Hoci naposledy sa u nás bežalo v roku 2019, verím, že podujatie zase osloví početnú bežeckú rodinu. Premiérovo sme pripravili aj tombolu o dvanásť hodnotných cien, pričom v osudí budú všetky štartovné čísla. Prvé cena je horský bicykel,“ uviedol podpredseda organizačného výboru Pavol Hanula. Celé podujatie si pod patronát zobral tamojší starosta Milan Frič, ktorý je i šéfom celého prípravného súkolia.

Na 10. hod. je naplánovaný úvodný štart, ktorý bude patriť detičkám z materských škôl. Potom postupne sa dajú do pohybu ďalšie kategórie, keď spolu je ich vypísaných dvadsať päť. 0 10:30 hod. muži do 39 a do 49 rokov vyrazia na hlavnú 10 000 m trať, muži do 59 a do 69 rokov, vedno so štyrmi kategóriami žien na 8000 m a juniori spolu s veteránmi nad 70 rokov vybehnú na 6000 m. Tieto trasy vedú miestnymi komunikáciami a v teréne.

Naposledy u mužov triumfoval Miroslav Gad (ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš) a u žien Katarína Pavlíková (AK ZŤS Martin).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia