Vyznavači troch športových disciplín si dajú rande v Hrabove

Vyznavači troch športových disciplín si dajú rande v Hrabove

RedakciaŠport31.7.2020

Pôjde o 3. ročník Hrabovského cross triatlonu, ktorý Fyzio-reh Ružomberok chystá na nedeľu (2. augusta).

Všetkých účastníkov, vrátane zmiešaných štafiet, kde podmienkou je, aby aspoň jednou členkou bola žena, čaká rovnaká porcia – 450 m plávanie v Hrabovskej vodnej nádrži, 8 km cyklistika a 4 km beh.

Spoločný štart je stanovený na 11. hod. Organizátori vypísali kategórie: starší žiaci a žiačky, juniori, juniorky, muži do 39, do 49 a do 59 rokov, ženy do 34, do 49 a nad 50 rokov a mix štafety bez vekového obmedzenia (môžu byť troj i dvojčlenné). Celkový počet štartujúcich je limitovaný, spolu bolo k dispozícii sto „flekov“. Prezentácia pretekárov sa uskutoční v nedeľu od 8. do 10. hod, v hoteli Hrabovo.

Triatlonová sezóna, po vynútenej pauze, sa na Slovensku ešte len rozbieha, pričom ružomberský „podnik“ patrí k trom priekopníckym. „Hneď po zrušení viacerých obmedzení kvôli pandémii koronavírusu, sme sa pustili do príprav. Trošku sme však naše preteky okresali a to o bežecký predprogram kategórií detí, mladšieho žiactva a v triatlone o kategóriu ´hobíkov´. Pevne sme však boli rozhodnutí, že podujatie, pokiaľ to bude možné, zorganizujeme. Nad jeho zrušením sa ani neuvažovalo,“ uviedol riaditeľ pretekov Ladislav Csiffáry.

Prvé dve kapitoly Hrabovského triatlonu v lone krásnej prírody sa stretli s veľkým záujmom a mali aj vysokú športovú a spoločenskú úroveň. Vlani absolútnym víťazom sa stal Andrej Matta z Popradu a druhá priečka patrila Ružomberčanovi Dominikovi Pavlíčkovi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia